Slovenský pohár v hokeji si zahrá iba jeden tím z extraligy. Zopakujú vlci zo Žiliny vlaňajší triumf?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HOKEJ SP: Prešov - Žilina
Zľava v popredí: Patrik Halama z HC Grotto Prešov a brankár Stanislav Škorvánek z Vlci Žilina počas hokejového zápasu vo finále Slovenského pohára medzi HC Grotto Prešov - Vlci Žilina. Prešov, 8. február 2022. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský

V sezóne 2022/2023 sa do hokejového Slovenského pohára zapojí dovedna 18 tímov zo všetkých troch seniorských ligových súťaží pod Tatrami, extraliga však bude mať zastúpenie iba jedného klubu.

Medzi účastníkmi nechýba obhajca prvenstva z premiérového ročníka súťaže tím Vlci Žilina. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Deviati začnú v predkole

Deväť družstiev začne účinkovanie v pohárovej súťaži už v predkole. O jednu miestenku do základnej A-skupiny zabojujú Považská Bystrica, Senica, Dolný Kubín a Púchov.

Do B-skupiny sa dostane jeden z trojice Žiar nad Hronom, Kežmarok, Brezno a o poslednom účastníkovi v C-skupine rozhodne duel medzi Levicami a Rimavskou Sobotou.

Hrať mali aj tímy Trebišova, Partizánskeho a Piešťan, no napokon sa z pohára odhlásili.

Priamo do skupinovej časti sú nasadené Žilina, Skalica, Trnava, extraligový Prešov, Martin, Humenné, Topoľčany, Dubnica nad Váhom a klub Modré Krídla Slovan Bratislava.

Zápasy aj v televízii

„Teší nás, že Slovenský pohár pokračuje ďalším ročníkom, ktorého zápasy sa objavia už od predkôl na televíznych obrazovkách. Vážime si, že kluby opäť preukázali záujem o účasť v súťaži a tým napomáhajú budovať značku Slovenského pohára. Odmenou pre nich budú zvýšené odmeny. Všetkým tímom prajeme v zápasoch veľa šťastia,“ povedal manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný. Víťaz SP získa 15-tisíc eur.

Súboje v základných skupinách by mali podľa webu HockeySlovakia.sk vyvrcholiť 20. septembra, prvé zápasy semifinále play-off sú naplánované na november a odvety na december. Finále sa uskutoční vo februári 2023.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav Konečný
Firmy a inštitúcie HC Grotto PrešovVlci Žilina