Slovenskú hydinu z welfare chovu ponúkame už desať rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Chicken Sunset
Foto: Kaufland

Pestrý výber kvalitných produktov za výhodné ceny – to chce ponúkať každý obchodník. Kaufland však popritom kladie  dôraz na budovanie sortimentu s ohľadom na ochranu ľudí, zvierat a ekológiu. V praxi to znamená, že napríklad v ponuke mäsových výrobkov kupujúci nájde hydinu z welfare chovu od slovenských dodávateľov a do roku 2025 reťazec plánuje skončiť s predajom vajec z klietkového chovu.

Trvalo udržateľný rozvoj nie je pre spoločnosť Kaufland len prázdnou frázou, práve naopak – je doslova obchodnou prioritou. Jednoznačným dôkazom je aj pestrý sortiment v sieti predajní, v ktorom neustále pribúdajú produkty vyrobené s ohľadom na životné prostredie a férové obchodovanie. Svedomito pristupuje aj k ochrane zvierat úžitkového chovu a od svojich dodávateľov vyžaduje optimálne podmienky pre ich chov a spracovanie.  Platí to aj pre slovenských hydinárov.

 „Pokiaľ ide o hydinu z welfare chovu od slovenských dodávateľov, možno sme tak trochu predbehli dobu – do sortimentu sme ich zaradili už pred desiatimi rokmi. Ďalšou súčasťou našej obchodnej stratégie je skončiť s predajom vajec z klietkového chovu. Zaviazali sme sa uskutočniť tento plán do roku 2025,“ približuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti zámery Kauflandu na najbližšie roky.

Čo vlastne prináša welfare chov zákazníkovi? Predovšetkým vyššiu kvalitu mäsa. Chov hydiny týmto spôsobom v praxi znamená, že zvieratá žijú v lepších podmienkach. V halách je ich výrazne menej, majú  podstielku hlbokú 10 cm, stály prístup ku kvalitnému krmivu bez pridaných antibiotík a rastových hormónov, k napájadlu s vodou. Chovateľ ich kontroluje pravidelne minimálne dvakrát denne. Kurčatá sú vykrmované najmenej 40 dní, husi a kačice 52 dní a morky 84 dní. To sa, samozrejme, odráža na vyššej kvalite ich mäsa – je výživnejšie a po kuchynskej úprave má výraznejšiu chuť, je jemnejšie a šťavnatejšie.

Popri záväzku prestať s predajom vajec z klietkového chovu do roku 2025, už teraz Kaufland používa na výrobu cestovín vlastných značiek a pekárskych výrobkov vajcia z podstielkového chovu a chovu s voľným výbehom. Zákazníci túto informáciu nájdu na etiketách výrobkov.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať