Slovensko je pre Adient dôležitou krajinou

Slovensko je pre Adient dôležitou krajinou

S viac ako 4 000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami v Bratislave, Lozorne, Trenčíne, Žiline, Martine a Lučenci, je Adient jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle. Technologické centrum v Trenčíne má pritom kľúčovú úlohu: viac ako 400 kvalifikovaných odborníkov tu vyvíja najmodernejšie riešenia sedadiel, konštrukcií a bezpečnostných modulov. Dôležitou súčasťou vývojových aktivít je aj porovnávanie či testovanie produktov. „V súčasnosti pracujeme na prieskum trhu v oblasti sedadiel do vlakov a lietadiel a analyzujeme konkurenciu v rámci stredoeurópskeho regiónu. Predpokladáme, že v krátkodobom horizonte budeme prijímať ďalších odborníkov a pracovníkov,“ povedal Frank Toenniges, výkonný riaditeľ technologického centra v Trenčíne.

Integrita prinesie väčšie možnosti

David Roznowski, výkonný riaditeľ spoločnosti Adient pre globálnu externú komunikáciu skonštatoval, že spoločnosť Johnson Controls zamerala v uplynulých rokoch svoju pozornosť najmä na energetiku. „Predstavenstvo spoločnosti Adient malo pocit, že automobilovému priemyslu sa nedostávalo toľko pozornosti a prostriedkov, koľko by si zaslúžil. Práve preto sa predstavenstvo rozhodlo oddeliť od materskej spoločnosti a vytvoriť spoločnosť špeciálne zameranú na automobilový priemysel,“ dodal výkonný riaditeľ. Adient získa subjektivitu 31. októbra 2016 a v tomto dátume vstúpi aj na burzu cenných papierov v New Yorku.

Adient plánuje zvýšiť investície do inovatívnych produktov a technológií so zameraním na najnovšie trendy – napríklad elektromobily či autonómne jazdiace vozidlá. Okrem samotnej výroby sa Adient aj naďalej plánuje intenzívne angažovať v regiónoch, v ktorých pôsobí. „Chceme naďalej pôsobiť ako spoločensky zodpovedná firma a pokračovať v mnohých užitočných projektoch, ktoré sme napríklad tu, v Trenčíne, odštartovali už pred časom, vysvetlil na Frank Toenniges, riaditeľ technologického centra v Trenčíne. Adient okrem vytvorenia nových pracovných miest plánuje pokračovať v projekte stáží pre študentov vysokých, ale aj stredných škôl, počas ktorých študenti dostanú kvalitné základy technickej angličtiny a môžu získať veľmi užitočné vedomosti a skúsenosti v odbore. „Spoločnosť Adient je silne orientovaná na zamestnancov a ich rast, máme veľmi malú fluktuáciu zamestnancov a aj tá je z väčšej časti tvorená odchodmi žien na materskú dovolenku,“ vysvetľuje Barbora Záhradníková, HR manažérka spoločnosti Adient.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom