Slovenskí tenisti nastúpia v Davisovom pohári proti Maďarsku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Miloš Mečíř a Lukáš Lacko
Miloš Mečíř s Lukášom Lackom Foto: SITA/Ján Slovák

BUDAPEŠŤ 5. marca (WebNoviny.sk) – Maďarskí tenisti značne nečakane budú súpermi Slovákov 15. – 17. júla v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2016 reprezentačných družstiev mužov. V tohtotýždňovom stretnutí 1. kola spomenutej regionálnej zóny vedú nad Izraelčanmi na antuke v hale Városligeti Műjégpálya pri Hősök tere po sobotňajšej štvorhre nezvratne 3:0. Definitívu v prospech domácich zabezpečili Márton Fucsovics a Levente Gödry, ktorí v debli prekonali Jonathana Erlicha s Dudim Selom 7:6 (2), 3:6, 7:6 (5), 7:6 (7).

Prekvapenie sa začalo rodiť už v piatok. Zatiaľ čo triumf Mártona Fucsovicsa 6:4, 6:2, 7:5 nad Amirom Weintraubom nebol papierovo príliš zarážajúci, keďže medzi spomenutými hráčmi je rozdiel len šiestich priečok v renkingu ATP (203., resp. 197. miesto), víťazstvo Pétra Nagya, 612. v hodnotení, 6:2, 6:3, 4:6, 4:6, 6:1 nad Dudim Selom (89.) sa dalo označiť za senzačné. Nasadené Slovensko malo na prvý tohtoročný asociačný termín voľný žreb. Vopred bolo isté, že Slováci budú bez ohľadu na meno súpera hrať na jeho pôde. Víťaz duelu Maďarsko – SR si 16. – 18. septembra zahrá v play-off o svetovú skupinu ročníka 2017.

„Boli sme sa v Budapešti pozrieť aj s kapitánom nášho tímu Milošom Mečířom a trénerom Kájom Kučerom. Osobne ma veľmi prekvapila výborná hra Maďarov. Mladý Péter Nagy sa ako outsider proti Dudimu Selovi, na ktorom bolo vidieť, že asi nemal väčšiu antukovú prípravu, prezentoval veľmi solídnou hrou na tomto povrchu a výborným nasadením. Poňatím mi pripomínal Rakúšana Dominica Thiema – vysoké liftované lopty, dobrý pohyb, slušný servis… O niekdajšej jednotke juniorského renkingu Mártonovi Fucsovicsovi som si aj myslel, že prekoná Amira Weintrauba. Je nevyspytateľný, ale zahral vynikajúco a aj v sobotu bol hlavným strojcom víťazstva domácich vo štvorhre, najlepším hráčom na dvorci. Má kvalitný servis aj forhend, dnes k tomu pridal účinnosť pri sieti. Pohybuje sa síce len okolo 200. miesta v rebríčku, ale ukázal, že má potenciál na to, aby klopal na dvere hornej stovky,“ popisoval pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

„Pre nás je najväčším pozitívom, že Maďari zrejme zostanú verní povrchu, na ktorom dosiahli aktuálne víťazstvo, pričom náš najlepší hráč Martin Kližan antuku preferuje a nebudeme musieť nejako ďaleko cestovať. Antuka v Maďarsku sa teda javí ako oveľa príjemnejšia alternatíva, než by bol tvrdý povrch v horúcom letnom Izraeli. Podľa toho, čo som v piatok a v sobotu videl, však náš tím musí byť v nabitej fáze kalendára po Wimbledone a krátko pred olympijskými hrami v plnej sile a forme, ak chce Maďarov zdolať,“ podotkol Igor Moška.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MoškaMartin KližanPeter Nagy
Firmy a inštitúcie Slovenská tenisová reprezentácia