Slovenskí hokejisti spoznali súperov v príprave na MS 2023, zahrajú si aj proti Čechom

Craig Ramsay
Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč.

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v rámci prípravy na tohtoročné majstrovstvá sveta v Lotyšsku a Fínsku (12. – 28. mája) v dovedna ôsmich prípravných stretnutiach.

Ako referuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), jej súpermi budú mužstvá Švajčiarska, Česka, Nemecka a Rakúska. Celkovo trikrát sa Slováci predstavia pred vlastnými fanúšikmi, dvakrát v Trenčíne a raz v Žiline.

Prípravu odštartujú v kempe

Tím trénera Craiga Ramsayho zaháji prípravu na svetový šampionát už v pondelok 27. marca v rámci neoficiálneho tréningového kempu v Bratislave.

„Jeho cieľom je udržať v tréningovom rytme vybraných hráčov, ktorí vypadli z diania v play-off. Ich zoznam zverejní vedenie reprezentácie v najbližších dňoch,“ uviedol SZĽH. Oficiálnu časť prípravy na MS odštartujú Slováci zrazom na Veľkonočný pondelok.

Generálka proti Rakúšanom

Najskôr slovenskí reprezentanti odohrajú 14. a 15. apríla dve stretnutia vo Švajčiarsku. Hrať sa bude v mestách Visp a Porrentruy. Nasledovať budú dva zápasy v Ostrave proti Čechom, ktoré sa uskutočnia 20. a 21. apríla.

V piatok 28. apríla nastúpia Slováci v Žiline proti Nemcom a o deň neskôr vyzvú toho istého súpera na trenčianskom ľade. Vo štvrtok 4. mája sa slovenskí hráči predstavia v rakúskom Kapfenbergu proti domácim reprezentantom. Generálku na šampionát absolvujú 6. mája v Trenčíne proti Rakúšanom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig Ramsay
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentáciaSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja