Slovenskí hokejisti klesli v rebríčku sily, lídrom Švajčiari

Slovensko - Lotyšsko
Hráči Slovenska po zápase Slovensko - Lotyšsko základnej skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2013 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 9. máj 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ŠTOKHOLM / HELSINKI 10. mája (WEBNOVINY) – Slovensko je k 9. máju, teda po štyroch svojich vystúpeniach na 77. majstrovstvách sveta v Helsinkách a Štokholme, na 9. priečke rebríčka sily, ktorý zostavujú autori internetovej stránky Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF.com.

Na vedúcej pozícii sú Švajčiari pred Američanmi a Kanaďanmi. Úradujúci majstri sveta Rusi klesli na 8. miesto. Autori rebríčka sa snažia komentovať svoje hodnotenie aj vtipnou poznámkou. Na šokujúcu prehru zbornej s Francúzmi 1:2 napísali: „Cenzúrované.“

Rebríček sily je určený najmä pre potešenie čitateľov a odzrkadľuje napredovanie jednotlivých tímov počas šampionátu, v priebehu MS sa mení. Slováci vstupovali do turnaja na piatej priečke.

Na adresu Slovákov autori po neúspechu s Lotyšskom (3:5) poznamenali: „Dobrá správa je, že Lotyšsko nedalo gól v prvom striedaní v každej tretine.“ Ide o reakciu na nezdar s pobaltskou krajinou, keď slovenskí gólmani inkasovali v 15. sekunde prvej tretiny z hokejky Cipulisa a v 25. sekunde tretieho dejstva po strele Darzinša.