Slovenskí futbalisti odohrajú derby s Čechmi bez divákov, UEFA zaviedla obmedzenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Marek Hamšík
Marek Hamšík v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.

Septembrový zápas medzi reprezentáciami Slovenska a Česka v Lige národov sa uskutoční bez divákov. Taký je verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá podľa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) nariadila konanie všetkých reprezentačných akcií pred prázdnymi tribúnami až do odvolania.

Aby sa súťaže UEFA mohli hrať v bezpečnom prostredí pre zainteresovaných, teda vrátane hráčov, personálu a všetkých ostatných profesií, zapojených do organizácie zápasov, UEFA vypracovala protokol o spoľahlivých postupoch pri cestovaní a prevádzkovaní štadiónov, v ktorom sú uvedené lekárske a prevádzkové zásady a smernice pre zápasy, riadené UEFA,“ uvádza sa na webe SFZ.

Na mieste konania zápasu sa bude klásť dôraz na bezpečnú vzdialenosť, hygienu, dezinfekciu priestorov a povinnosť nosiť rúška pre všetkých zúčastnených. „Na každom štadióne musí byť podrobný zoznam pracovníkov aj ich zaradenie a takzvané zónovanie, lebo iba obmedzený počet ľudí bude mať povolenie na vstup do určitých priestorov a v určitý čas. Prechody zo zón musia byť kontrolované,“ pripomína SFZ.

Duel SR- ČR v Lige národov je naplánovaný na 4. septembra 2020, hrať sa bude na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave na Tehelnom poli. „UEFA monitoruje a vyhodnocuje situáciu a bude včas informovať o čiastočnom alebo úplnom zrušení obmedzení podľa vývoja situácie s COVID-19 v Európe v nasledujúcich mesiacoch,“ dodáva SFZ.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Česká futbalová reprezentáciaSFZ Slovenský futbalový zväzSlovenská futbalová reprezentáciaUEFA Európska futbalová únia