Slovenskí futbalisti nastúpia na ME 2016 proti týmto tímom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovensko na ME 2016 v B skupine aj proti Anglicku
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 12. decembra (WebNoviny.sk) – Súpermi slovenskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku (10. júna – 10. júla) budú v základnej B-skupine tímy Anglicka, Ruska a Walesu. Rozhodol o tom sobotňajší podvečerný žreb v Kongresovom paláci v Paríži. Futbalisti SR si vybojovali prvýkrát v histórii účasť na záverečnom turnaji kontinentálneho šampionátu: pod vedením trénera Jána Kozáka obsadili v kvalifikácii 2. miesto za Španielskom a priamo postúpili na ME 2016. Kozák nechcel pred žrebom do skupiny Španielsko, Chorvátsko a Wales, napokon si Slováci zahrajú s ostrovným súperom.

Anglicko postúpilo na záverečný turnaj ME suverénnym spôsobom, bez jediného zaváhania vyhralo kvalifikačnú E-skupinu. Vyhrali všetkých desať duelov a na konci mali skóre 31:3. Angličania sa predstavia na kontinentálnom šampionáte po deviaty raz, v rokoch 1968 a 1996 získali bronzové medaily. Triumf im zatiaľ chýba. Angličania budú súpermi Slovákov aj v kvalifikácii MS 2018. Rusko sa kvalifikovalo na majstrovstvá Európy z druhého miesta v G-skupine, účastníkom bude jedenástykrát. Na šampionáte 2008 brali bronz. Debutujúci Wales v kvalifikácii prekvapil v B-skupine, skončil druhý za Belgickom, pričom prehral iba raz. Na poslednom veľkom turnaji bol ešte v roku 1958 – predstavili sa na MS vo Švédsku. Pozícia B4 rozhodla, že Slováci budú hrať 11., 15. a 20. júna postupne proti Walesu, Rusku a na záver proti Anglicku. Nastúpia v mestách Bordeaux, Lille a Saint-Étienne.

Na budúcoročnom futbalovom šampionáte „starého kontinentu“ sa predstaví premiérovo 24 krajín. Žreb ich rozdelil do šiestich skupín po štyroch. Do osemfinále postúpia prví dvaja z každej skupiny plus štyri najlepšie tímy z tretích miest. Slovensko figurovalo pred sobotňajším žrebom v treťom výkonnostnom koši spoločne s Českom, Švédskom, Poľskom, Rumunskom a Maďarskom a nemohlo sa s nimi stretnúť v základnej skupine ME.

Päťdesiatjeden zápasov majstrovstiev Európy bude hostiť celkovo desať štadiónov v deviatich mestách: Paríž, Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Bordeaux, Lille, Saint-Étienne a Lens. Dva štadióny budú pre aktérov k dispozícii jedine vo francúzskej metropole. Úvodný duel šampionátu sa uskutoční v piatok 10. júna, predstaví sa v ňom domáca reprezentácia proti Rumunsku. Nového alebo staronového majstra Európy spoznajú fanúšikovia presne o mesiac neskôr v nedeľu 10. júla 2016. Dejiskom finálového súboja bude rovnako ako otvárací duel Stade de France v Paríži. Obhajcom titulu z predchádzajúceho záverečného turnaja ME 2012 sú Španieli.

Zloženie základných skupín záverečného turnaja budúcoročných XV. majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku (10. júna – 10. júla 2016):

A-skupina: Francúzsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Albánsko

B-skupina: Anglicko, Rusko, SLOVENSKO, Wales

C-skupina: Nemecko, Ukrajina, Poľsko, Severné Írsko

D-skupina: Španielsko, Chorvátsko, Česko, Turecko

E-skupina: Belgicko, Taliansko, Švédsko, Írsko

F-skupina: Portugalsko, Rakúsko, Maďarsko, Island

Program Slovákov na futbalových ME 2016 v základnej B-skupine:

sobota 11. júna: Wales – SLOVENSKO (18.00, Bordeaux)

streda 15. júna: Rusko – SLOVENSKO (15.00, Lille)

pondelok 20. júna: SLOVENSKO – Anglicko (21.00, Saint-Étienne)

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia