Slovenskému beachvolejbalu svitá na lepšie časy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: Slovak Beach Volleyball

BRATISLAVA 29. mája (WBN/PR) – „Spájame sa pre beach“ bolo heslo minuloročného finálového megavíkendu v Nitre. Išlo o spojenie dvoch vrcholov beachvolejbalovej sezóny: finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska, organizovaných Slovenskou volejbalovou federáciou (SVF) a finále Národnej beachvolejbalovej ligy (NBL) – majstrovstvá SR amatérov organizované klubom 1. ABC Nitra. Cez víkend 4.-5.augusta 2012 sa tak v Nitre stretali všetky beachvolejbalové cesty. Ohlasy účastníkov boli výlučne pozitívne a na nitrianskom kúpalisku oba finálové turnaje sledovalo na slovenské pomery nemálo divákov.

Spokojní boli aj organizátori – SVF a 1. ABC Nitra – ktorí sa dohodli na spolupráci aj pre sezónu 2013, avšak v trochu inej podobe. „Minuloročné finále bolo skvelé a radi ho v budúcnosti zopakujeme, tento rok to však nepôjde. Finále majstrovstiev SR totiž organizujeme v Košiciach v rámci projektu európske hlavné mesto kultúry 2013. Máme tam k dispozícii 2 kurty, centrálny postavíme pred Auparkom – no spoločné finále aké sme zažili vlani na nitrianskom kúpalisku si vyžaduje kurty minimálne štyri,“ vysvetľuje viceprezident SVF Tomáš Singer, prečo sa úspešné podujatie tento rok nezopakuje.

Pre priaznivcov beachvolejbalu pridávajú dvaja najvýznamnejší organizátori beachvolejbalových podujatí jedným dychom aj dobrú správu. „Na základe úspešnej spolupráce v minulom roku sme sa so SVF dohodli na homologizácii 10 našich turnajov ako turnajov B série majstrovstiev Slovenska, čím sme zvýšili ponuku turnajov tak, ako už dávno nebola. Hráči, ktorí to myslia s beachvolejbalom vážnejšie, budú mať tento rok možnosť zahrať si v rámci majstrovstiev SR až 22 turnajov od 1.6. do 11.8.2013,“ dopĺňa Michal Ivan, spoluzakladateľ a súťažný riaditeľ NBL.

Národná beachvolejbalová liga (NBL) je aj naďalej samostatnou súťažou. Hlavný rozdiel oproti súťažiam organizovaným federáciou je ten, že organizátor NBL – občianske združenie 1. ABC Nitra – sa zameriava predovšetkým na amatérov. „Áno, naším cieľom bolo, je a bude aktívne zapájanie verejnosti a podpora zdravého životného štýlu spoločnosti. Beachvolejbal je krásny šport, a nemusíte ho pritom hrať vrcholovo. V NBL sa snažíme vytvoriť priestor každému, aby si mohol zahrať na svojej úrovni. Na tých lepších sme pritom prísnejší – zaraďujeme ich automaticky do najvyššej kategórie, aby v tých nižších zostal priestor práve pre rekreačných hráčov,“ vysvetľuje Ivan.

NBL 2013 pozostáva z 20 kvalifikačných turnajov a finále – majstrovstiev SR amatérov v plážovom volejbale. Desať z kvalifikačných turnajov (všetky A turnaje NBL v kategórii muži/ženy), je zaradených do kalendára majstrovstiev SR. Že sa SVF a 1. ABC Nitra vydali na správnu cestu pomoci beachvolejbalu dokumentuje aj záujem o prvý turnaj majstrovstiev SR 2013. Na turnaj NBL na bratislavskom Draždiaku je po 2 dňoch prihlasovania prihlásených už 32 dvojíc, od amatérov až po Richarda Nemca, viacerých reprezentantiek SR či úradujúceho majstra SR v beachvolejbale Igora Horvátha.

A organizátori pripomínajú, že ani toto nemusí byť konečná!

Prihlasovanie pokračuje ešte celú stredu (http://www.volley-city.sk/nbl/prihlasenie/31/) a kapacita víkendu je 64 dvojíc (kombinovaná kapacita amatérskeho turnaja B a majstrovského turnaja A). Zmiešané dvojice si môžu zahrať NBL túto sobotu v Skalici, prihlasovanie sa končí vo štvrtok. Vstup na oba spomínané turnaje NBL (diváci) je voľný.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať