Slovan zakopol v Žiline, Trenčín zdolal Poprad

Trencin poprad
Brankár Dukly Trenčín Vladimír Kováč zasahuje počas tretieho zápasu hokejovej play off Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HK Poprad. Trenčín, 13. marec 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – V utorkových tretích zápasoch štvrťfinále hokejovej Slovnaft play-off Tipsport extraligy sa z víťazstva tešili domáce tímy.

Hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali HC Slovan Bratislava 3:1 a po dvoch prehrách v hlavnom meste SR znížili stav série, ktorá sa hrá na štyri víťazstvá, na 1:2.

Hokejisti Dukly Trenčín uspeli v konfrontácii s HK Poprad a presvedčivým víťazstvom 4:1 sa ujali vedenia v sérii 2:1. Štvrté duely sú na programe v stredu 14. marca – opäť na žilinskom a trenčianskom ľade.

Súhrn výsledkov utorkových tretích zápasov štvrťfinále hokejovej Slovnaft play-off Tipsport extraligy (hrá sa na 4 víťazstvá):

Dukla Trenčín – HK Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) – stav série: 2:1

Góly: 17. A. Šťastný (Hlubuček, M. Daňo), 21. Pardavý (Gabriš), 32. P. Fabuš (Pardavý), 60. J. Gašparovič (Sojčík) – 49. Vaic (Balán, Fabian)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: 60. Fojtík 10 min za zhodenie rukavíc – 57. R. Rapáč 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, 60. S. Takáč 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc – Valach, J. Tvrdoň, 4210 divákov

Trenčín: V. Kováč – M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, od 21. min Nechala – P. Fabuš, Melichárek, Pardavý – M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič – Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík – O. Mikula, P. Kopecký, M. Filo – od 41. min Fojtík

Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár, (41. Malina) – Vandas, Koskinen, Kuľha – P. Svitana, Balán, Vaic – Svačina, Strömberg, R. Rapáč – Homa, Škovira, S.Takáč

I. tretina

Svižný hokej s dobrým nasadením a dôrazom v osobných súbojoch predviedli oba tímy v úvodnej tretine. Domáci boli podľa očakávania útočne o niečo aktívnejší, hostia sa snažili o brejkové akcie, ale defenzívy fungovali spoľahlivo. V 14. min ešte viac rozprúdila atmosféru menšia šarvátka viacerých hráčov a tento moment nabudil domácich viac ako ich súpera. Trenčania zintenzívnili svoj tlak, v 17. min po zmätku pred bránkou dorazil puk do siete A. Šťastný a domáci využitou presilovkou otvorili skóre – 1:0.

II. tretina

Hneď na začiatku druhej tretiny predviedol skvelú individuálnu akciu Pardavý, ktorý s typickou urputnosťou dopravil do bránky nielen puk, ale aj seba, takže trenčiansky presilovkový gól v 31. sekunde prostrednej časti musel odobriť až videorozhodca.

Zilina poprad

Hokejisti Dukly hrali s chuťou, pričom zodpovedne vykrývali priestor. Podtatranci sa nevedeli dostať do správneho herného rytmu, navyše niekoľko ich šancí spoľahlivo zvládol brankár Trenčína Vladimír Kováč.

V 32. min hosťujúci Kovačevič trafil žŕdku. Z následného protiútoku domáci dokonale vyšachovali protivníkovu obranu, pričom Pardavý s Fabušom si osamotení pred bránkou vychutnali gólovú kombináciu na 3:0. Trenčín potom zvoľnil tempo, ale popradská koncovka zostávala aj v týchto fázach stále nedôrazná.

III. tretina

Až v 49. min sa hosťom podarilo skórovať, keď Vaic zakončil kombináciu naprieč celým útočným pásmom počas presilovky – 3:1. Domáci sa snažili takticky kontrolovať dianie na ľade a držať si súpera na dištanc. To sa im aj podarilo, pretože Poprad už neuspel ani pri záverečnej hre bez brankára. Naopak 26 sekúnd pred sirénou spečatil trenčianske víťazstvo strelou do prázdnej bránky Gašparovič.

Hlasy:

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Zápas sme mali od jeho začiatku vo svojich rukách. Keď sa nám v druhej tretine podarilo odskočiť na trojgólový rozdiel, ďalší priebeh stretnutia sme až do konca spoľahlivo kontrolovali. Musím pochváliť mužstvo za tímový výkon. Hráči ukázali, že každým zápasom dospievajú aj takticky a herne rastú. Teší nás, že sme sa odvďačili našim fanúšikom za ich povbudzovanie.“

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „V tomto zápase sme za súperom zaostávali vo všetkých činnostiach. V útočnom pásme sme nehrali dôrazne, v obrane sme robili chyby a stredné pásmo sme nedostatočne vykrývali. Našu hru sme zlepšili len v tretej tretine, keď sme zrýchlili našu kombináciu a veľa nechýbalo, aby sme sa vrátili do zápasu. Už sa nám to však nepodarilo, pretože tak ako sme hrali v záverečnej tretine, musíme hrať celé stretnutie.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0,1:1) – stav série: 1:2

Góly: 2. Drábek (Ďurkech, Smotrila), 20. T. Sýkora (Stupka, Dlouhý), 59. Róbert Huna (Houdek) – 49. Lipiansky (Jass)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Kubuš – Stano, M. Novák, 2531 divákov

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – T. Sýkora, V. Nemec, Stupka – Smotrila, M. Drevenák, Drábek – Linet, Troliga, Kubiš

Slovan: Karhunen – Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák – L. Hudáček, Lipiansky, M. Bartánus – Kukumberg, Bulík, M. Hudec – D. Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš – Harvey, Preisinger, D. Buc

I. tretina

Zilina slovan

Tretie stretnutie play-off medzi Žilinou a Slovanom sa začalo v elektrizujúcej atmosfére.

Domáci pritlačili hostí od úvodných minúti. V 1. min bol vylúčený Frühauf a Žilinčania už po šiestich sekundách využili početnú prevahu, keď po strele Ďurkecha dorazil Drábek puk za Karhunenov chrbát – 1:0.

Vyrovnať mohli hostia pri vylúčení Nemca, ale brankár Marek Laco kryl strely Lipianskeho a Bartánusa. Slovan pridal, zvyšoval obrátky, ale bez výraznejších šancí. Následné minúty boli bojom o každý centimeter ľadu. V druhej desaťminútovke úvodného dejstva sa najmä vylučovalo. Žilinčania mali početnú prevahu piatich proti trom, následne išli na trestnú lavicu Drevenák a Lipiansky. Domáci mali potom možnosť streliť druhý gól pri vylúčení Ďatelinku a keď sa už zdalo, že ani túto početnú prevahu nevyužijú, unikol Stupka, ideálne prihral Sýkorovi a ten druhýkrát prekonal bratislavského gólmana.

II. tretina

Druhá tretina bola opäť o vylúčeniach a o bojovnosti na ľade, ale ani jeden z tímov si neutvoril ideálne príležitosti na strelenie gólu. V 35. min využil zaváhanie obrany Slovana Sýkora, ale jeho samostatný nájazd Karhunen zlikvidoval.

Do tretej tretiny Slovan nastúpil v snahe zvrátiť nepriaznivý stav. Príležitosť mal pri vylučení Haranta v 45. min, ale tú nevyužil. O štyri minúty neskôr unikol po pravej strane obranca Jass, nezištne prihral pred bránku Lipianskemu a kapitán hostí vsietil kontaktný gól – 2:1. V nasledujúcich minútach sa hral rýchly hokej z jednej strany na druhú, príležitosti na zmenu výsledku mali domáci Róbert Huna a hosťujúci Hudec, no bez efektu. Dve minúty pred koncom zápasu Karhunen vykorčuľoval z bránky na striedačku, čo využil center prvého domáceho útoku Róbert Huna na strelenie tretieho gólu „vlkov“. Slovan hral bez brankára aj v záverečných sekundách, ale stav zápasu sa už nezmenil.

Hlasy:

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Som rád, že sme tento zápas vyhrali a vrátili sa do série. Hráči dnes túžili uspieť, čo sa im napokon aj podarilo. Hrali sme dosť presiloviek, teší ma, že aspoň dve z nich sme využili. Škoda samostatného nájazdu Sýkoru, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Tešiť sa budeme iba do polnoci, potom sa už budeme pripravovať na stredajší zápas.“

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): „Po taktickej stránke sme nezvládli tento zápas v prvej tretine. Od toho sa odvíjal celý priebeh stretnutia. Inkasovali sme dva góly a už sme nedobehli to, čo sme pokazili v prvej časti duelu.“