Slovan je krôčik od finále Slovnaft Cupu, ale v prvom semifinále mohol dať aj viac gólov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dominantný Slovan mohol dať viac ako 4 góly. Foto: ŠK Slovan

Vyše 70-percentné držanie lopty, 12 streleckých pokusov na bránku, z toho štyri góly. Futbalisti Slovana Bratislava majú po prvom semifinále Slovnaft cupu 2019/2020 oveľa bližšie do finále ako ich súperi zo Zlatých Moraviec.

V druhom polčase utorkového súboja si utvorili taký tlak, že konečný výsledok 4:1 mohol byť pokojne s dvojnásobným počtom gólov. Škoda len, že dominantný výkon Slovana videlo v útrobách nového Tehelného poľa oficiálne len 252 divákov. S tým sa však momentálne vzhľadom na hygienicky manuál ÚLK v súvislosti s koronavírusom nedá nič robiť.

„Z našej strany to bol veľmi zaujímavý výkon až na pár chybičiek, keď sme na vlastnej polovici niektoré veci najmä v rozohrávke riešili až príliš futbalovo. Niekedy to treba zjednodušiť. Bolo tam veľa pozitív, hráči sa tešili z futbalu, predviedli sme nádherné akcie. Do odvety sme dosiahli veľmi dobrý výsledok, ktorý si vážime. Možno trochu neskromne musím povedať, že ak by sme dali o tri-štyri góly viac, nikto by sa nemohol čudovať,“ skonštatoval tréner Ján Kozák ml, cituje ho oficiálny klubový portál skslovan.com.

Slovan mal v „základe“ iba jedného Slováka

Slovan nastúpil v základnej zostave len s jedným Slovákom – náhradným brankárom Michalom Šullom. Po zmene strán sa na trávnik dostali aj skúsený krídelník Vladimír Weiss ml. a tiež talentovaný útočník Dávid Strelec.

Deväťnásťročný Strelec dokonca strelil gól, keď v 83. min pečatil na 4:1. Ďalšie tri góly dosiahli slovinskí futbalisti – dva strelil Alen Ožbolt a jeden pridal Žan Medved.

Medved zahodil niekoľko „tutoviek“

Najmä striedajúci Medved však zahodil aj niekoľko „tutoviek“, vrátane nastrelenej ľavej žrde v 80. min.

„Efektivita stále nie je taká, akú by sme chceli. Oproti sobote však v našej hre bolo zlepšenie, viac aktivity a nábehov, čiže vecí, ktoré od hráčov vyžadujeme. Verím, že keď takto budeme ďalej pracovať, ďalšie zápasy budú v lepšom tempe a dostaneme sa tam, kam by sme všetci chceli. Som rád, že útočníci sa gólovo chytili,“ zdôraznil prvý muž lavičky Slovana Bratislava.

Odvetný súboj v Zlatých Moravciach odohrajú v utorok 23. júna a tréner Kozák nabáda, že nepôjde len o postupovú formalitu. „Napriek náskoku nič nepodceníme a pôjdeme za víťazstvom. Vieme, že Zlaté Moravce sú doma oveľa silnejšie, takže k tomu musíme pristúpiť s plnou vážnosťou,“ dodal Kozák.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alen OžboltJán Kozák ml.Žan Medved
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava