Slovan pred zaplneným hľadiskom zdolal Spartak Moskva

HC Slovan - Spartak
Brankár Spartaku Jeff Glass (vľavo) počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v štvrtkovom prípravnom stretnutí účastníkov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Spartakom Moskva v Slovnaft aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu 2:0.

O prvý gól sa postaral v 44. min útočník Roman Kukumberg po prihrávke od Michela Miklíka, druhý pridal tri minúty pred koncom Mário Bližňák do prázdnej bránky. Po dueli sa ešte uskutočnili dodatočné samostatné nájazdy, v ktorých vyhral Slovan 1:0. Jediný presný zásah dosiahol Milan Bartovič.

Slovan odohrá ďalší zápas o týždeň vo štvrtok 8. augusta proti Torpedu Nižnij Novgorod.

Na hre oboch tímov bolo od úvodu vidieť, že sú na začiatku zápasovej prípravy. V hre bolo veľa nepresností, obrany dominovali nad útokmi a ani jeden z tímov si nedokázal vypracovať príležitosť na skórovanie.

S pribúdajúcimi minútami získaval Slovan prevahu, ku ktorej mu pomohli aj presilovky v druhej tretine. Na gól sa čakalo až do 44. min, keď zaplnenú Slovnaft arénu potešil strelou z pravého kruhu Kukumberg. Slovan druhýkrát potešil divákov v 57. min, keď Bližňák po kombinačnej akcii zakončil do opustenej bránky Moskovčanov.

Výsledok – štrvtok:

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva (Rus.) 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 1:0 na dodatočné nájazdy

Góly: 44. Kukumberg (Michel Miklík), 57. Bližňák (Bartovič, Netík), 10 055 divákov

Obrazom: „Belasí“ zvíťazili nad Spartakom Moskva 2:0

Zľava: Hráč Slovana Mário Bližňák a hráč Spartaku Nikulin Alexander počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Sprava: Hráč Slovana Michal Vondrka a hráč Spartaku Vyacheslav Kozlov počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Brankár Slovana Jaroslav Janus a hráč Spartaku Alexander Nesterov počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Brankár Slovana Jaroslav Janus počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Slovana Andrej Šťastný a brankár Spartaku Jeff Glass počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo