Slovan Bratislava vysoko zdolal Nitru, v úvode Fortuna ligy si strelecký koncert dopriala aj Žilina

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FUTBAL FL: Nitra - Bratislava
Zľava: Jurij Medvedev z ŠK Slovan Bratislava, Marián Chobot z FC Nitra a David Holman z ŠK Slovan Bratislava počas futbalového zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021 medzi FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava. Nitra, 8. august 2020. Foto: SITA/Martin Havran

Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava vstúpil do nového fortunaligového ročníka 2020/2021 štýlovo, keď v Nitre vyhral vysoko 5:0.

Dvomi gólmi sa zaskvel slovinský útočník Žan Medved, do streleckej listiny sa zapísali aj Ibrahim Rabiu, Dávid Strelec a vlastencom domáci Daniel Magda.

Belasí sú spokojní so vstupom do ligy

„Belasí“ si už do prestávky vytvorili štvorgólový náskok. Krátko po nej zvýšil na 5:0 pre hostí spomenutý Medved a následne už Bratislavčania „ubrali nohu z plynu“.

„Prišli sme si po víťazstvo, o ktorom sme rozhodli už do prestávky. Sme spokojní, takto sme si predstavovali vstup do ligy. V prvom polčase sme boli efektívni a chlapci išli za gólmi, takže sa k nám pri jednej-dvoch situáciách priklonilo aj šťastie. Boli tam výborné riešenia, dobré nábehy a nešpekulovali sme v koncovke na rozdiel od druhého polčasu, keď už to nebolo také ideálne,“ povedal na klubovom webe tréner Slovana Ján Kozák ml.

Niekdajší slovenský reprezentant ocenil atmosféru, v ktorej sa niesol duel pod Zoborom.

„Cením si, že celý štadión pri striedaní Ibrahima Rabia zatlieskal nielen jemu, ale celému mužstvu. Som rád, že ľudia videli kvalitu, ktorá sem v podobe Slovana Bratislava prišla, a že chlapci im predviedli veľmi dobrý výkon. Teším sa z celého tímu i zo Žana Medveda, ktorý sa rozstrieľal a naplno sa chopil šance,“ dodal 40-ročný Košičan.

Strelecký koncert si dopriali aj Žilinčania

Na úvod ligovej súťaže si strelecký koncert doprial aj minulosezónny vicemajster MŠK Žilina.

„Šošoni“ triumfovali 4:0 v Senici a vyslali odkaz, že napriek omladenému mužstvu chcú v tomto ročníku „mútiť vodu“ na horných priečkach tabuľky.

„Boli tam úseky, kde sme nedominovali, ale keď sa na to pozrieme celistvo, zápas sme si riadili. Som rád za štyri góly i čisté konto vzadu. Chlapci ukázali formu, rovnako striedajúci hráči sa pričinili o vysokú výhru. Znova sa potvrdilo, že máme dobre zdvojené posty a nech nastúpi ktokoľvek, zastane si svoje miesto a ukáže kvalitu. To mi robí radosť,“ povedal podľa webu mskzilina.sk tréner Pavol Staňo.

Aj Žilinčania mali v zápase 2-gólového legionára – arménskeho stredopoliara Vahana Bičachčjana.

„Veľmi sme sa tešili na štart ligy, čo sme aj predviedli na trávniku. Chvalabohu, že efektivitu z prípravy sme si preniesli aj do dnešného stretnutia. Samozrejme, tešia ma moje góly, ktoré pomáhajú mužstvu víťaziť. Prvoradá je však tímová práca a tímový úspech,“ skonštatoval 21-ročný rodák z mesta Gjumri.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe David StrelecJán Kozák ml.Pavol StaňoŽan Medved
Firmy a inštitúcie FC NitraMŠK ŽilinaŠK Slovan Bratislava