Slovákom sa v stredu nedarilo, Chicago naďalej lídrom

Nhl

NEW YORK 29. decembra (WEBNOVINY) – V stredajších dueloch zámorskej NHL sa bodov nepresadil žiadny slovenský hokejista.

Vancouver Canucks center Henrik Sedin (33), of Sweden, battles for the puck against San Jose Sharks left wing Ryane Clowe (29)

Útočník Marián Gáborík z tímu New York Rangers vyšiel naprázdno po sérii piatich duelov v sérii s gólom. Jeho „jazdci“ nestačili na domáci Washington, ktorému aj vďaka dvom presným zásahom Siomina podľahli 1:4.

Skončila sa tak rovnako päťzápasová víťazná šnúra Rangers. Gáborík, ktorý nedávno pokoril hranicu 300 gólov, má na svojom konte stále 299 asistencií a na jubilejnú trojstú si ešte bude musieť počkať. Odchovanec trenčianskeho hokeja je na čele poradia kanonierov, keď takisto ako Steven Stamkos nastrieľal 22 gólov.

Neuspel ani obranca Andrej Sekera, jeho Buffalo prehralo na ľade New Jersey 1:3. Dva góly Devils dosiahol český hokejista Petr Sýkora, na oba mu prihrával krajan Patrik Eliáš. „Petr hral veľmi dobre. Jeho úlohou je podporovať našu ofenzívu a idem mu to dobre,“ povedal na adresu Sýkoru skúsený brankár Martin Brodeur, ktorý zneškodnil 22 striel súpera a na prvom góle českého útočníka sa podieľal tiež asistenciou.

Chicago v zostave s Mariánom Hossom doma nestrelilo ani gól, Los Angeles Kings sa tešia z víťazstva 2:0. Blackhawks sú však aj napriek prehre s päťdesiatimi bodmi lídrom celej profiligy.

Hrdinom Kings bol brankár Jonathan Quick, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jednu z 38 striel „jastrabov“ a pripísal si 19. čisté konto v kariére. „Za našim úspechom stoja štyri útoky, šesť obrancov a brankár,“ poznamenal skromne Quick, ktorého pochválil spoluhráč Trent Hunter: „Neuveriteľné. Quickie je v tejto sezóne vynikajúci, dnes to naplno ukázal.

Radosť z dvoch bodov do tabuľky mal kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorého Bruins uspeli vo Phoenixe. O plnom bodovom zisku pre „medveďov“ rozhodol v prvej minúte predĺženia nemecký obranca Dennis Seidenberg.

V riadnom hracom čase nespoznali víťaza ani v San Jose, kde napokon zvíťazil Vancouver 3:2 po predĺžení. Samostatné nájazdy v Nashville sa stali korisťou domáceho mužstva, ktoré zdolalo Minnesotu.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey – Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 10. Sýkora (Eliáš, Martin Brodeur), 22. Sýkora (Eliáš, Volčenkov), 27. Parise (Fayne, Henrique) – 28. Vanek (Leopold, D. Stafford)

Washington – New York Rangers 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Johansson (Halpern), 31. Brouwer (Carlson), 34. Siomin (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 58. Siomin (Ovečkin, Alzner) – 18. Dubinsky (R. Callahan)

Nashville – Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 47. Tootoo (Blum, Bouillon), rozhodujúci sam. nájazd premenil Colin Wilson – 57. Heatley (Prosser, M. Koivu)

Chicago – Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Hunter (Clifford, C. Fraser), 42. Stoll (Justin Williams, Doughty)

Phoenix – Boston 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 16. Ray Whitney (Langkow, Schlemko) – 1. Krejčí (Horton, Marchand), 61. Seidenberg (Pouliot, C. Kelly)

San Jose – Vancouver 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 32. Couture (Marleau), 37. J. Thornton – 12. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 23. Kesler (Edler, Bieksa), 64. Ebbett (Bieksa, Hansen)

Viac k osobe Andrej SekeraHenrik SedinJonathan QuickMarián GáboríkMartin BrodeurPatrik EliášPetr SýkoraSteven StamkosZdeno Chára