Slováci so Záborskej zákonom o interrupciách nesúhlasia, ženy sú podľa Petrík svojprávne osoby

PROTEST: Hnutia PS za práva žien
Zľava v popredí: Členky hnutia PS Lucia Plavaková a Simona Petrík, predsedníčka hnutia PS Irena Bihariová, členka hnutia PS Zuzana Nitschneiderová a účastníci protestu (v pozadí) počas tlačovej besedy spojenej s vyhlásením výsledkov petície pri príležitosti ukončenia 72-hodinového nepretržitého protestu hnutia Progresívne Slovensko (PS) za práva žien pred budovou Národnej rady SR. Bratislava, 22. október 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Mimoparlamentné politické hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzbieralo počas 72-hodinového protestu 33-tisíc podpisov proti zákonu poslankyne Národnej rady SR Anny Záborskej (klub OĽaNO) o interrupciách a ich sprísnení.

Oznámila to na tlačovej besede predsedníčka hnutia Irena Bihariová po ukončení protestu. Ako doplnil v tlačovej správe riaditeľ komunikačného oddelenia Progresívneho Slovenska Radovan Choleva, petíciu je možné naďalej podporiť na webstránke s názvom Toto vám neprejde.

„Navrhovaných 72 hodín je presne o 72 hodín viac ako žena, ktorá sa rozhodla pre interrupciu, potrebuje. Ženy sú svojprávne osoby. Nepotrebujú takúto kvázi pomoc, potrebujú rovný prístup a bezpečné prostredie doma, v práci či v hromadnej doprave,“ podotkla členka hnutia Simona Petrík.

Doplnila, že ženy potrebujú zdravotníctvo, ktoré z pôrodu neurobí traumu a ktoré sa postará o ich blízkych. Tiež by mali mať dostupnú antikoncepciu či menštruačné potreby. Hnutie spustilo protest v utorok 19. októbra. Protestnú akciu postupne podporilo viacero osobností z oblasti kultúry a rôzni influenceri.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna ZáborskáIrena BihariováSimona Petrík
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko