Slováci ostávajú nohami na zemi, Pekarík čaká náročný súboj

Peter Pekarík
Peter Pekarík Foto: SITA/AP

SENEC 12. júna (WEBNOVINY) – Peter Pekarík patrí k stabilným článkom slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorej sa mimoriadne darí v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska.

Zverenci trénera Jána Kozáka by si doterajšiu stopercentnú bilanciu radi udržali aj v šiestom vystúpení – po nedeľňajšom súboji v Žiline proti Macedónsku. K pokračovaniu víťazného ťaženia by mal prispieť na pravom kraji defenzívnej formácie aj spomenutý 28-ročný hráč nemeckého klubu I. bundesligy Hertha BSC Berlín.

Macedónci hrozili po nebezpečných štandardkách

Celkovo na nás čakajú ešte veľmi ťažkí protivníci, ten najbližší v nedeľu. Ide o veľmi nepríjemného a húževnatého súpera, ktorý bude mať určite novú motiváciu v podobe nového trénera Ljubinka Druloviča. Pre hráčov môže takáto zmena na lavičke priniesť pozitívny impulz, výsledkovo ako keby začínali odznova. V Žiline budú chcieť Macedónci uspieť,“ uviedol Peter Pekarík, ktorý odohral v štyroch z piatich stretnutí tejto eliminácie kompletnú porciu minút.

Rodák zo Žiliny nedohral paradoxne iba vlaňajší duel 15. novembra v Skopje, keď musel pre zranenie striedať v polčasovej prestávke za priaznivého stavu 2:0, čo bol napokon aj konečný rezultát. „Teraz očakávam ešte náročnejší zápas ako bol na macedónskej pôde. Už v Skopje bol ťažký. Podarilo sa nám síce rozhodnúť ešte v prvom polčase, ale Macedónci hrozili najmä po nebezpečných štandardkách, nastrelili možno až trikrát konštrukciu našej bránky. Na to sa budeme musieť pripraviť a silu súpera eliminovať.

Výbornú bilanciu si môžu pokaziť len sami

Hoci sú futbalisti SR na čele kvalifikačnej C-skupiny o tri body pred úradujúcimi kontinentálnymi šampiónmi Španielmi, Pekarík si nepripúšťa nejaké uspokojenie v hráčskej kabíne. „Zostávame pevne nohami na zemi. Vieme, že túto výbornú bilanciu si môžeme pokaziť len sami. Koncentrujeme sa čisto len na najbližšieho súpera. Bolo by super, keby sme získali ďalšie tri body. Potom by sa o postupe na majstrovstvá Európy do Francúzska rozmýšľalo už oveľa ľahšie,“ skonštatoval 60-násobný slovenský reprezentant a autor dvoch gólov v najcennejšom drese.

Pekarík má ako priamy aktér pekné spomienky na účinkovanie SR na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike, na ktorých sa mužstvo ešte pod vedením trénera Vladimíra Weissa prebojovalo do osemfinále a až tam podľahlo neskoršiemu finalistovi Holandsku (1:2). „Na takúto veľkú udalosť určite každý veľmi rád spomína, ja pochopiteľne tiež. Bol to najväčší úspech Slovenska v jeho samostatnej ére. Teraz máme kvalifikáciu ME veľmi dobre rozohranú a na dosah ďalší obrovský úspech slovenského futbalu. Ideme si za naším snom. Verím, že spolu s výbornými fanúšikmi, ktorí nás podporujú svojim hlasivkami, pôjdeme od zápasu k zápasu a dôjdeme do vysnívaného francúzskeho cieľa.“