Slováci môžu odčiniť prehru, Podhradský v tíme skončil

Slovensko - Bielorusko
Útočník Slovenska Mário Bližňák sa snaží prekonať bieloruského brankára Igora Brikuna počas zápasu Euro Hockey Challenge. Košice, 16. apríl 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

POPRAD 17. apríla (WEBNOVINY) – Obranca Peter Podhradský opustil v piatok kemp slovenskej hokejovej reprezentácie a nezahrá si na májovom svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave (1. – 17. 5.).

Tréner Vladimír Vůjtek vyradil skúseného obrancu Lady Togliatti zo záverečnej prípravy. Bratislavský rodák vo štvrtok strelil proti Bielorusku vo svojom 102. reprezentačnom vystúpení desiaty gól v národnom tíme. Do mužstva SR sa vrátil po trojročnej odmlke a chcel sa prebojovať do nominácie na MS.

V príprave som skončil, akurát si balím veci a cestujem z Popradu domov do Bratislavy,“ vyjadril sa na webe Čas.sk strieborný medailista z roku 2000 Peter Podhradský a dodal: „Tréneri si ma zavolali po dnešnom tréningu a oznámili mi to. Do istej miery som to aj očakával. Podali sme si ruky a zaželali si všetko dobré. Život ide ďalej a zajtra zase vyjde slnko.

Zbytočné vylúčenia postavili súpera na nohy

Ďalší blok prípravy slovenského tímu pred májovými majstrovstvami sveta v hokeji v Česku (1. – 17. 5.) vyvrcholí sobotňajším zápasom s Bieloruskom v Poprade (17.00). Slovenskí hokejisti budú môcť súperovi odplatiť tesnú štvrtkovú prehru 4:5 z Košíc, ktorá sa zrodila po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka po dvoch tretinách viedli 3:2, ale zbytočnými vylúčeniami postavili súpera na nohy a dovolili mu obrat v stretnutí, hoci napokon až po nájazdoch.

Tréner Vůjtek priznal, že v sobotu ešte nebude mať k dispozícii iných hráčov okrem tých, ktorí doteraz trénovali s mužstvom.

Obrazom: Slováci prehrali prestrelku, Nagy sa pobil so Stasenkom

Nastúpia tí, čo nehrali prvý zápas

Noví hráči momentálne ešte nie sú, musíme si počkať do ďalšieho týždňa, kým nás posilnia hokejisti z NHL. Zmeny oproti súboju v Košiciach však budú,“ informoval reprezentačný tréner Slovákov a doplnil: „Máme päť pätiek v tréningu, je to prípravná fáza, obdobie skúšok, tí čo vo štvrtok nehrali, budú hrať v sobotu.“

Reprezentačný tréner SR sa vo štvrtok hneval na svojich hráčov aj za to, že nevedeli dotiahnuť dobre sa vyvíjajúci zápas do víťazného konca. „Poučujeme sa z každého zápasu, ale ešte ani raz sme nedokázali počas celých 60 minút hrať to, čoho sme schopní. Vždy nám vypadnú nejaké minúty, to sa musí zlepšiť,“ dodal Vůjtek.