Slováci mali raketový vstup, ale Yellow Cup začali prehrou

Oliver Rábek
Oliver Rábek Foto: SITA/Ivan Fleischer

WINTERTHUR 2. januára (WEBNOVINY) – Hádzanári Slovenska ťahali výsledkovo za kratší koniec v úvodnom vystúpení na 43. ročníku medzinárodného turnaja mužov Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v piatok domácim reprezentantom 29:31 (18:16).

Slováci nastúpia v Eulachhalle v sobotu od 18.00 h proti Tunisanom a v nedeľu od 13.30 h zavŕšia svoje účinkovanie na podujatí stretnutím proti Bielorusom, ktorí obhajujú celkový triumf z predchádzajúceho ročníka turnaja.

Výsledky – piatok:
Švajčiarsko – Slovensko 31:29 (16:18)

Najviac gólov za Švajčiarsko: Liniger 6/4, Dähler a Raemy po 5, M. Švajlen 3

Zostava a góly SR: T. Paul, Putera – Petro 2, Slaninka 1, B. Sivák, T. Urban 3, M. Briatka 2, M. Volentics 2, Kysel, Cs. Szücs ml. 6, P. Hruščák 3, Mikéci 1, P. Masica ml., Pekár, Rábek 8/3, Zechmeister 1/1

pok. hody: 4/4 – 5/4, vylúčení: 3 – 5, rozhodcovia: Rieber a Baumgart (obaja Nem.), 600 divákov

Ďalší program 43. ročníka Yellow Cupu:

sobota 3. 1.: Slovensko – Tunisko (18.00), Švajčiarsko – Bielorusko (20.15)

nedeľa 4. 1.: Bielorusko – Slovensko (13.30), Švajčiarsko – Tunisko (15.45)

I. polčas

Slováci mali raketový vstup do duelu. Neuplynuli ešte ani dve minúty hry a už viedli 3:0. Až potom sa prvýkrát presadili domáci, ktorý zásluhou Linigera znížili z pokutového hodu na 1:3. V 4. minúte Szücs zvýšil na 4:1, ale o chvíľu neskôr po presnom zásahu Linigera bolo vyrovnané 4:4.

Švajčiari sa dostali do vedenia v 11. min (6:5) a v 13. min, keď bol opäť zo ´sedmičky´ úspešný Liniger, vyhrávali už 8:6. Následne však dvakrát potvrdil svoje strelecké schopnosti Rábek (8:8) a po štvrťhodine hry si kouč Rolf Brack zobral oddychový čas. Od stavu 11:10 si slovenskí hráči udržiavali mierny náskok.

O ten síce v priebehu 27. a 28. minúte prišli (15:15), ale v závere I. polčasu si predsa len opäť vypracovali dvojgólové vedenie. Tesne pred prestávkou potešili peknou „nahadzovačkou“, na ktorej konci bol Szücs a ten stanovil polčasové skóre na 18:16 pre slovenskú reprezentáciu.

II. polčas

Začiatok druhého dejstva bol vo švajčiarskej réžii. Po vyrovnaní na 18:18 v 33. min prišla onedlho trojgólová šnúra znamenajúca v 37. minúte vedenie 21:19. V 42. minúte narástol rozdiel na tri góly, a tak si oddychový čas za stavu 21:24 zobral Zoltán Heister.

Jeho zverenci začali vzápätí ukrajovať z manka, Rábek svojím ôsmym gólom v dueli vyrovnal v 48. minúte na 26:26. Domáci však počas Petrovho vylúčenia odskočili na 29:27. Slovenská snaha o obrat neviedla v závere k úspechu aj zásluhou zákrokov brankára Bringolfa, ktorý sa so spoluhráčmi radoval z víťazstva 31:29.

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): „Švajčiari podali snaživý výkon. My sme striedali dobré chvíle so slabšími. Zaostávali sme v obrane, na nej musíme ešte popracovať. V závere sa na nás prejavila mierna únava, keďže sme dnes vstávali skoro ráno. Nebolo to však zlé, čakajú nás ešte dva zápasy, musíme sa vyvarovať chýb. Strelecky ma potešili Szücs a Rábek, ktorí spolu nastrieľali 14 gólov.“