Slafkovský si už vybral číslo, pod ktorým bude pôsobiť v Montreale. Svojho času rovnaké nosil aj Richard Zedník

Juraj Slafkovský
Slovenský krídelník Juraj Slafkovský v drese Montreal Canadiens. Foto: SITA/AP

Jednotka tohtoročného draftu nováčikov do zámorskej hokejovej NHL slovenský krídelník Juraj Slafkovský už vie, s akým číslom na drese zabojuje v kanadskom tíme Montreal Canadiens o splnenie sna – prienik do najprestížnejšej súťaže na svete.

Vychádzajúca hviezda si vybrala č. 20

Osemnásťročný košický rodák si v novom pôsobisku vybral číslo 20, ktoré v minulej sezóne nosil počas pôsobenia v slovenskej reprezentácii na bronzových ZOH 2022 v čínskom Pekingu aj v máji na MS vo Fínsku. Vedenie Habs o tom informovalo na sociálnych sieťach.

Spomenutú dvadsiatku Slafkovskému „prepustil“ obranca Chris Wideman, ktorý bude po novom nastupovať s číslom 6 na svojom drese.

„Chceli by sme vedieť, ako sa Juraj zavďačil Chrisovi,“ napísal klub na twitteri. Počas pôsobenia vo fínskom TPS Turku hrával Slafkovský so šesťdesiatkou.

Nové tváre klubu

Zaujímavosťou je, že v minulosti v organizácii Canadiens nosil dvadsiatku aj iný Slovák – Richard Zedník. V úvode milénia za Montreal odohral cez 300 zápasov NHL.

Vedenie Montrealu tiež prezentovalo čísla dresov na ďalšiu sezónu pre nové tváre klubu. Mike Matheson bude nosiť osemičku, Jevgenij Dadonov číslo 63 a Kirby Dach sedemdesiat sedmičku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SlafkovskýRichard Zedník
Firmy a inštitúcie Montreal Canadiens