Slafkovský môže získať Cenu Piotra Nurowského, spomedzi piatich finalistov má ako jediný medailu zo ZOH 2022

HOKEJ: Oslavy olympijského bronzu v Bratislave
Hokejista Juraj Slafkovský. Foto: SITA/Branislav Bibel

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa dostal medzi piatich kandidátov na zisk Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho európskeho mladého športovca v zimných športoch.

Ako informuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), z pätice finalistov troch vybrali zástupcovia národných olympijských výborov a dvoch nominovala skupina expertov Európskych olympijských výborov (EOV), ktoré organizujú túto anketu.

Cenu Piotra Nurowského udeľujú každoročne dvom športovcom – jednému za zimné a jednému za letné športy.

Slafkovský má jediný medailu zo ZOH

Protikandidátmi najužitočnejšieho hokejistu olympijského turnaja v Pekingu sú rakúska zjazdárka Victoria Olivierová, slovinská skokanka na lyžiach Nika Prevcová, taliansky rýchlokorčuliar Lorenzo Previtali a nemecký snoubordista Leon Ulbricht.

Slafkovský je z nich jediný, ktorý pod piatimi kruhmi v Číne získal cenný kov a v Pekingu sa ešte ako 17-ročný dostal do All-Star tímu turnaja, ktorého bol najlepší strelec aj najproduktívnejší hráč.

Víťaz bude známy v júni

Aktuálne má už 18 rokov a na klubovej úrovni sa stal vo Fínsku vicemajster s tímom TPS Turku, v súčasnosti reprezentuje Slovensko na majstrovstvách sveta vo Fínsku.

Predstavitelia EOV oznámia výsledky 7. ročníka zimnej edície Ceny Piotra Nurowského 10. júna po hlasovaní na 51. valnom zhromaždení v macedónskom Skopje. Zástupcovia EOV pozvali Juraja Slafkovského aj jeho protikandidátov na slávnostný ceremoniál.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Slafkovský