Skupina Depeche Mode ohlásila celosvetové turné, predstaví sa aj v Bratislave

Depeche Mode
Martin Gore a Dave Gahan z kapely Depeche Mode. Foto: Sven Darmer.

Dave Gahan a Martin Gore po piatich rokoch potešili fanúšikov a zverejnili dátumy celosvetového turné k novému albumu Memento Mori, ktorý svetlo sveta uzrie v marci 2023.

Svoje rovnomenné celosvetové turné Depeche Mode odštartuje koncertmi k vydaniu albumu 23. marca 2023 a to špeciálnou limitovanou sériou koncertov v severoamerických arénach predtým, ako sa skupina vydá na letné turné po štadiónoch Európy.

Európska časť turné sa začne v máji

Tieto obmedzené severoamerické koncerty sa uskutočnia okrem iného v Madison Square Garden v New Yorku, v United Center v Chicagu, v Kia Forum v Los Angeles a v Scotiabank Arena v Toronte.

Európsku časť turné kapela začne 16. mája 2023.a jeho zastávkami budú aj najväčšie európske štadióny, napríklad Stade de France v Paríži, Olympijský štadión v Berlíne, štadión San Siro v Miláne, štadión Twickenham v Londýne a mnoho ďalších.

Depeche Mode
Foto: Vivien.

Anglické megahviezdy nevynechajú ani Slovensko. V Bratislave sa predstavia po šiestich rokoch, pred zrakom desiatok tisíc fanúšikov na Národnom futbalovom štadióne 28. mája 2023.

Martin Gore na margo Memento Mori uviedol: „Na tomto projekte sme začali pracovať na začiatku pandémie a jeho témy boli priamo inšpirované týmto obdobím. Po Fletchovej smrti sme sa rozhodli pokračovať, pretože sme si istí, že by si to želal, a to dalo projektu špeciálny význam.“

Na Slovensku už štadión vypredali

Dave Gahan dodal: „Fletchovi by sa tento album veľmi páčil. Veľmi sa tešíme, že sa s vami oň čoskoro podelíme, a už sa nevieme dočkať, kedy vám ho budúci rok predstavíme naživo na koncertoch.“

Depeche Mode
Foto: Anton Corbijn.

Memento Mori Tour bude 19. turné skupiny Depeche Mode a prvým po viac ako piatich rokoch. Posledné turné Global Spirit Tour 2017 – 2018 bolo doteraz najdlhším turné kapely a bolo jedným z najvýnosnejších turné toho roka, keď kapela počas 130 koncertov v Európe a Severnej Amerike hrala pre viac ako tri milióny fanúšikov. Na Slovensku “Depešáci“ vypredali Národný futbalový štadión, a tak, ako aj v predošlé koncerty, spôsobili fanúšikovský ošiaľ.

Memento Mori bude pätnástym štúdiovým albumom Depeche Mode a pokračovaním kritikmi oceňovaného albumu Spirit z roku 2017, ktorý sa dostal na prvé miesto v 11 krajinách a vo viac ako 20 ďalších sa umiestnil v Top 5. Memento Mori vyjde celosvetovo na jar 2023 pod hlavičkou vydavateľstva Columbia Records.

„Depešáci“ predali viac ako 100 miliónov nahrávok

Skupina Depeche Mode, ktorá predala viac ako 100 miliónov nahrávok a hrala pre viac ako 35 miliónov fanúšikov po celom svete, sú aj naďalej vyvíjajúcou sa a mimoriadne vplyvnou hudobnou silou. Kapela Depeche Mode, ktorá je nezmazateľnou inšpiráciou pre fanúšikov, kritikov aj umelcov, napreduje. Memento Mori a turné predstavujú otvorenie najnovšej kapitoly ich bezkonkurenčného a pokračujúceho odkazu.

Depeche Mode
Foto: Anton Corbijn.

Depeche Mode svoje najväčšie hity, ale aj novinky z avizovaného albumu Memento Mori, naživo predstavia 28. mája 2023 na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Vstupenky na čerstvo ohlásený koncert Depeche Mode – Memento Mori Tour v Bratislave budú v predaji od piatku 7. októbra 2022 od 10:00 hod. na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Ďalšie informácie o trase turné a termínoch predaja vstupeniek nájdete na stránke www.depechemode.comwww.vivien.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave GahanMartin Gore