SÍFUTÁS: Döntő szlovák résztvevő nélkül

DRAMMEN, február 20. (WEBNOVINY) – Alena Procházková szlovák sífutó a norvégiai Drammenben rendezett Sífutás Világkupa kvalifikációs futamában a 31. helyen végzett, így nem került be a 30 fős továbbjutó csoportba. A továbbjutástól 29 századmásodperc választotta el. Az 1182 méteres pályán leggyorsabb a húszéves hazai versenyző, Maiken Caspersen Falla lett, Procházková 6,9 másodperccel maradt le mögötte. A másik szlovák versenyző, Katarína Garajová a 71 fős csoportban az utolsó helyen végzett. A selejtezők délután folytatódnak.

A kvalifikációs futamban elért eredmények: 1. Maiken Caspersen Falla (nor.) 2:16,57 min, 2. Magda Genuin (ol.) +0,42 s, 3. Hanna Falk (svéd.) +1,45, 4. Vesna Fabjan (szlovén) +1,95, 5. Katja Visnar (szlovén) +2,24.