Shiffrinová bude mať novú hlavnú trénerku, spolupráca s Harjovou nebude úplné nová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mikaela Shiffrinová
Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. Foto: archívne, SITA/AP.

Fenomenálna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová bude mať vo svojom tíme novú hlavnú trénerku, od apríla ňou bude Karin Harjová.

Harjová pracovala aj pre Kanaďanov

Americká lyžiarska a snoubordová federácia (U.S. Ski & Snowboard) v pondelok informovala, že príprava rekordérky na nový súťažný ročník prebehne už pod dohľadom novej odborníčky. Tá v minulosti pracovala pre Kanaďanov, no bola už aj súčasťou amerického tímu v pozícii asistentky trénera. Spolupráca Harjovej a Shiffrinovej tak nebude úplne nová.

„Bola som svedkom jej výnimočnej pracovnej etiky, jej schopnosti dobre spolupracovať s inými trénermi, a čo je najdôležitejšie, jej spojenia a oddanosti svojim športovcom. Verím, že v nadchádzajúcich rokoch byť obrovským prínosom v mojom programe a poskytne čerstvý a iný spôsob myslenia pri napredovaní,“ uviedla Shiffrinová prostredníctvom tlačovej správy jej tímu. Mikaela Shiffrinová v pondelok 13. marca oslavuje 28. narodeniny.

Prekonaný rekord Stenmarka

Až do polovice februára bol hlavným koučom v Shiffrinovej tíme Mike Day, no počas majstrovstiev sveta vo Francúzsku nečakane svoju funkciu opustil. Urobil tak po tom, ako ho Shiffrinová informovala, že po sezóne plánuje trénerskú zmenu. Harjová bude spolupracovať s matkou skvelej lyžiarky Eileen, tá je dlhodobo trénerkou svojej dcéry.

Shiffrinová sa počas ostatného víkendu stala rekordérkou v počte víťazstiev v pretekoch Svetového pohára. Po sobotňajšom triumfe v slalome vo švédskom Aare sa osamostatnila na čele tejto štatistiky, na jej konte je už 87 víťazstiev. Doterajším rekordérom bol legendárny Švéd Ingemar Stenmark s 86 triumfmi.

„Príležitosť spolupracovať s Mikaelou ma napĺňa nadšení aj pokorou. Vo Svetovom pohári som začínala ako trénerka amerického ženského tímu pre technické disciplíny a vždy som bola očarená tým, ako bola bola Mikaela sústredená, odolná a oddaná. Jej športová etika je na špičkovej úrovni, preto sa teším na prácu s ňou v ďalšej etape jej kariéry. Najviac ma na Mikaele udivuje, že toho toľko dokázala, no vie, že stále má čo zlepšovať,“ uviedla Harjová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ingemar StenmarkKarin HarjováMikaela ShiffrinováMike Day