Serena Wiliamsová zvládla turnajový návrat, po výhre v Indian Wells dostala veľké poďakovanie

Serena Wiliamsová
Americká tenistka Serena Wiliamsová. Foto: archívne, SITA/AP

INDIAN WELLS 9. marca (WebNoviny.sk) – Americká tenistka Serena Williamsová víťazne zvládla zápasový návrat do turnajového kolotoča po 14-mesačnej absencii, keď si plnila materské povinnosti.

Bývalá svetová jednotka S. Williamsová zdolala Kazašku Zarinu Dijasovú za 92 minút 7:5, 6:3 v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 8 648 508 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku).

Pripomenula sa rýchlym esom

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka S. Williamsová hrá v Indian Wells vďaka chránenému renkingu (22.). Ako nenasadená hráčka vstúpila do turnaja predtým naposledy v roku 2011 v americkom Cincinnati. Jej súperkou v 2. kole bude Holanďanka Kiki Bertensová (29.).

„Bolo to neuveriteľné. Bola som vyše roka mimo s dieťaťom. Už teraz sa teším ako dcérku doma znovu uvidím. Vzrušuje ma ten pocit. Veľmi si tiež vážim, že som mohla hrať práve v deň Medzinárodného dňa žien. Asi to tak bolo dané organizátormi. Som šťastná,“ vravela Serena Williamsová po víťazstve v 1. kole v Indian Wells.

Hneď na úvod zápasu sa Serena Williamsová pripomenula esom s rýchlosťou vyše 160 km/h, ale inak bol prvý set vyrovnaný. Tridsaťšesťročná Američanka brejkla 24-ročnú Kazašku až na 6:5 a potom dopodávala set do víťazstva. V druhom sete od stavu 3:3 už Serena nepustila súperke ani gem.

Záverečný potlesk rodiny

Pri podaní Dijasovej premenila druhý mečbal. Williamsovej lóža (mama Oracene, sestry Lyndrea a Isha, agent a tiež tréner Patrick Mouratoglou) jej po záverečnej loptičke pripravila potlesk v štýle „standing ovation“. Staršia sestra Venus sledovala Serenin zápas z balkónovej časti v najvrchnejšej časti hľadiska.

„Naozaj to nebolo ľahké. Odohrali sme vyrovnané dva sety. Pomaly som sa rozbiehala, ale nevadí. Som na ceste späť a robím to najlepšie, ako viem,“ pripomenula Serena Williamsová.

Miestna šampiónka zo sezón 1999 a 2001 S. Williamsová sa po septembrovom pôrode dcérky Alexis Olympie pripomenula na kurte už predtým na troch rôznych akciách: najprv v decembri na exhibičnom podujatí v Abú Zabí v SAE, potom vo februári vo fedcupovej výsledkovo irelevantnej štvorhre po boku svojej staršej sestry Venus v Asheville a napokon nedávno v pondelok na newyorskej exhibícii Tie Break Tens.