Senica podľahla Salzburgu a v pohárovej Európe končí

Senica
Zľava: Jan Gajdošík, Rasmus Lindgren, Petr Hoše, Martin Hinteregger v súboji o loptu počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi FK Senica - Red Bull Salzburg . Senica, 4. august 2011. Foto: SITA/Eduard Jurovatý

SENICA 4. augusta (WEBNOVINY) – Hráči slovenského futbalového vicemajstra FK Senica neuspeli vo svojom premiérovom vystúpení v pohárovej Európe, keď vo štvrtkovom odvetnom súboji 3. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 na domácej pôde podľahli rakúskeho tímu Red Bull Salzburg 0:3 (0:1). Zverenci trénera Stanislava Grigu inkasovali už v 10. min súboja, keď sa Brazílčan Leonardo presadil na hranici ofsajdu a technickým oblúčikom ponad Boleka otvoril skóre. Keď po zmene strán v 57. a 64. min dal Alan ďalšie dva góly Red Bullu o postupe Salzburgu do play-off Európskej ligy UEFA 2011/2012 bolo rozhodnuté.

FK Senica (SR) – Red Bull Salzburg (Rak.) 0:3 (0:1) – prvý zápas: 0:1, do play-off postupuje Red Bull Salzburg

Góly: 10. Leonardo, 57. a 64. Alan, Žltá karta: 73. Jaroslav Diviš (Senica), rozhodovali: Hannes Kassik – Jannus Multi, Stem Klaasen (všetci Est.), 3273 divákov

Senica: Bolek – Gorosito, Gajdošík, Pavlík, Šíma – Motha, Kóňa, De Wijlaars, Kalabiška (58. Jaroslav Diviš) – Piroska (76. J. Valenta), Hošek (66. Kroupa)

Salzburg: Gustafsson – Schwegler, Hinteregger, Sekagya, Švento – Ulmer – Leitgeb, Lindgren, Cziommer (74. Hierländer) – Alan (68. Wallner), Leonardo (67. Jantscher)

V odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale medzi slovenským úradujúcim vicemajstrom FK Senica a rakúskym tímom Red Bull Salzburg sa prví z gólu tešili hostia z Rakúska. Autorom presného zásahu bol v 10. min Brazílčan Leonardo, ktorého obrana Seničanov neustrážila na hranici ofsajdu. Útočník Red Bullu po sólovom úniku technickým oblúčikom ponad brankára Boleka otvoril skóre. Dve minúty predtým si po rohovom kope Pirosku dôrazní obrancovia Salzburgu takmer dali vlastný gól, brankár Red Bullu Gustafsson zachránil až priamo na bránkovej čiare. V 16. min pred nabiehajúcim Alanom zachránil kapitán Senice Gajdošík. Domáci dosiahli v 24. min gól po hlavičke Kóňu, keď sa lopta od brvna odrazila za bránkovú čiaru, ale estónski rozhodcovia nechali v hre pokračovať. Skóre sa mohlo meniť aj v 33. min, keď hosťujúci Alan prešiel cez domácu obranu, ale pohotový Bolek jeho prízemnú strelu nohou vyrazil na rohový kop a vzápätí bezpečne chytil aj vysoký center do pokutového územia. Alan ukázal svoje majstrovstvo aj v 44. min, no skóre prvého polčasu už ostalo nezmenené. Domáci v závere polčasu nič nevyťažili z dvoch „zlepených“ rohových kopov.

Senica

Po zmene strán sa v sľubnej šanci po Piroskovej prihrávke ocitol Hošek, ale obrana hostí mu loptu v poslednej chvíli odkopla na rohový kop. Vzápätí sa do dvoch nádejných príležitosti dostal Gorosito. Najskôr nedosiahol na prihrávku Kalabišku a o minútu neskôr jeho hlavička tesne minula bránku hosťujúceho tímu. V rozpätí siedmich minút sa však z gólov radovali hostia. Najskôr v 58. min. Alan pri rohovom kope Salzburgu, ktorý rozohral Švento, vyskočil najvyššie a prudkou hlavičkou pod hornú žrď nedal Bolekovi šancu včas zasiahnuť. V 64. min sa Alan doslova pohral s obranou Senice a popri Šímovi zvýšil z pohľadu Salzburgu na rozdiel triedy – 3:0. O postupe Salzburgu bolo rozhodnuté a tréneri postupne poslali na ihrisko po troch čerstvých hráčoch. Vďaka tomu sa hra trochu rozdrobila a hráči favorizovaného rakúskeho tímu posledných 10 – 15 minút hrali aj pre senických divákov.

Stanislav Griga (FK Senica):Do zápasu sme vstúpili dobre. Dokonca aj prvú šancu sme si vypracovali my. Rozhodujúcim momentom tohto súboja bol prvý gól, ktorý sme dostali. Vtedy sme už vedeli, že dať tri góly Salzburgu bude veľmi ťažké. Súperovi gratulujem k tomuto víťazstvu i k postupu ďalej.“

Ricardo Moniz (Red Bull Salzburg):Som rád, že sme vyhrali, lebo pred súperom sme mali rešpekt. Preto ma teší, že si zo Senice vezieme domov tri body, respektíve postup ďalej. Moji hráči v 2. polčase hrali tak, ako som si predstavoval. Boli sme lepším mužstvom a naše víťazstvo je zaslúžené. Aj keď prehra 0:3 je pre domácich hráčov veľmi krutá. Opakujem ešte raz, Senica hrala dobre.“

Ján Gajdošík (kapitán Senice):Bohužiaľ inkasovali sme veľmi skoro gól, čo sme, samozrejme, nechceli. Želali sme si čo najdlhšie udržať bezgólový stav, aby súper znervóznel. Nástup do zápasu sme nemali zlý. Boli tam nejaké štandardky, ale vzápätí sme dostali gól. Určite to bola naša chyba. Na európskej scéne sa

niečo také nesmie stávať.“

Petr Bolek (brankár Senice):Hrali sme úplne iný zápas ako v Salzburgu. Mali sme nejaké šance, no nedokázali sme premeniť ani jednu. Bohužiaľ, urobili sme pár veľkých chýb, ktoré súper potrestal. Myslím si však, že 0:3 je trocha nezaslúžený výsledok. Dianie na ihrisku tomu stavu totiž nenasvedčovalo.“

Dušan Švento (obranca Salzburgu):Samozrejme som veľmi rád, že sme postúpili. S tým cieľom sme do Senice aj prišli. Ja som si zápas užíval. Bola ma pozrieť rodina aj známi. Senica hrala odlišne ako u nás, kde len bránili. Trocha to otvorili a to nám vyhovovalo viac.“