Šéf Formuly 1 verí, že sa koncom roka budú môcť preteky organizovať aj s divákmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Chase Carey
Šéf Formuly 1 Chase Carey. Foto: archívne, SITA/AP

Šéf spoločnosti Liberty Media ako vlastníka motoristického seriálu F1 Chase Carey varuje, že napriek snahe o štart novej sezóne monopostov F1 stále hrozí aj to, že sa v roku 2020 jazdiť vôbec nebude.

S pribúdajúcim časom je však stále viac reálnejšie, že priaznivci prestížneho motoseriálu nezostanú bez súťaží.

Masívne finančné straty

„Je stále viac lokalít, ktoré chcú alebo môžu v roku 2020 hostiť preteky F1. Veríme tiež, že v závere roka by sme mohli organizovať preteky aj s fanúšikmi,“ poznamenal Carey.

Seriál zaznamenal masívne finančné straty, keď už desať pretekov zrušili alebo odložili. Za všetkým stojí pandémia koronavírusu. Podľa Careyho vedenie seriálu pracuje na získaní úverov, ktoré by „efjednotke“ pomohli v týchto ťažkých časoch.

Aktuálny plán hovorí o štarte sezóny F1 v úvode júla v Rakúsku, po odjazdení dvoch VC by sa seriál na ďalšie dve presunul do Veľkej Británie.

Rokujú s viacerými promotérmi

„Náš cieľ je začať 5. júla v Rakúsku, kde by sme chceli jazdiť aj o týždeň neskôr. Sme v pokročilo procese plánovania nového programu seriálu,“ povedal Carey.

Po Rakúsku a Veľkej Británii sa ráta s maďarským Hungaroringom a belgickým okruhom Spa-Francorchamps.

Pripustil, že F1 by sa v roku 2020 mohla jazdiť aj na okruhoch, ktoré nepatria do kalendára seriálu. Ako príklad uviedol nemecký Hockenheim, taliansku Imolu či portugalský okruh Portimao.

„Rokujeme s viacerými promotérmi, aby sme pri zostavovaní kalendára vedeli, aké máme možnosti,“ priznal Carey.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Chase Carey
Firmy a inštitúcie Liberty Media