Schaeffler Slovensko zvyšuje príťažlivosť pre ženy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
New project 3.jpg
Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko & Česká republika. Foto: Schaeffler Slovensko
  • Eva Jurkovičová, CFO Schaeffler Slovensko a Česká republika: „Ženský potenciál je dôležitý pre budúcu konkurencieschopnosť.“
  • Podiel zastúpenia žien je aktívne formovaný vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach spoločnosti
  • Napomáhať pri dosahovaní rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom zostáva aj naďalej prioritou

Schaeffler aktívne formuje zvýšenie podielu žien na pracovnej sile ako celku a tiež podielu žien na technických pozíciách. Na Slovensku zamestnáva spoločnosť viac ako 2 200 žien a dosahuje 32 % podiel žien v riadiacom vedení. Podľa najnovších čísel, ktoré vydal EUROSTAT, štatistický úrad Európskej únie, pri príležitosti Medzinárodného dňa žien 2021, je podiel žien vo vedení najväčších výrobných a nevýrobných spoločností na Slovensku 36 percent; priemer EÚ je v súčasnosti 34 percent.

„Ženský potenciál je dôležitý pre budúcu konkurencieschopnosť. Máme rastúci počet kolegýň  na technických pozíciách a čoraz viac z nich preukazuje, že sú schopné prevziať vedúcu pozíciu a s ňou prichádzajúcu zodpovednosť,“ povedala Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko a Česká republika. Eva Jurkovičová je  najvyššie postavenou ženou vo vedení spoločnosti Schaeffler v rámci oboch krajín, ktorá bola nedávno zaradená časopisom Forbes medzi TOP 10 žien slovenského biznisu. Je jednou z prvých zamestnancov skalického závodu, významne sa podieľala na budovaní a rozvoji oboch slovenských závodov v Skalici a v Kysuckom Novom Meste, ako aj českých závodov v mestách Svitavy a Lanškroun.

Infografika_diverzita_schaeffler slovensko.jpg
Foto: Schaeffler Slovensko

Ženy na technických pozíciách

Cieľom spoločnosti Schaeffler na Slovensku je, aby podiel žien v spoločnosti neustále rástol, a to vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach: medzi priemyselnými a technickými stážistkami, medzi kvalifikovanými pracovníčkami, špecialistkami či manažérkami. „Chceme inšpirovať dievčatá a mladé ženy, aby vstúpili na technickú dráhu, a čo najskôr ich upozorniť na kariérne príležitosti. Robíme aktívnu náborovú kampaň medzi študentkami technického smeru a absolventkami stredných škôl. Pre študentky stredných aj vysokých škôl ponúkame rozvoj v oblasti technológií i strojárstva. Žiačky nášho Schaeffler duálneho systému vzdelávania sa aktívne zapájajú do rôznych strojárskych a technologických súťaží a projektov, “ vysvetľuje Elena Kolínková, vedúca HR Schaeffler Slovensko.

Kompatibilita medzi pracovným a súkromným životom

Nezávisle na týchto projektoch pokračuje spoločnosť Schaeffler v propagácii rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Je to výhodné pre matky a pre otcov v spoločnosti, ktorí môžu dosiahnuť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom prostredníctvom pružného pracovného času a sociálnych balíčkov, ktoré ponúka zamestnávateľ. Okrem tradičných zamestnaneckých výhod organizuje spoločnosť letné tábory a mikulášsky večierok pre deti zamestnancov a raz ročne aj Rodinný deň pre všetkých členov rodín našich zamestancov. Rovnako atraktívne sú aj peňažné rodinné odmeny pri špeciálnych príležitostiach, ako je napríklad narodenie dieťaťa.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SchaefflerSchaeffler Slovensko