Video: Saudskí Arabi odignorovali minútu ticha na počesť obetí teroristického útoku v Manchestri

Odignorovanie minuty ticha.jpg
Saudskí Arabi odignorovali minútu ticha na počesť obetí teroristického útoku. Reprofoto: YouTube
  • aktualizované 8. júna 12:19

ADELAIDE 8. júna (WebNoviny.sk) – Futbaloví reprezentanti Saudskej Arábie vo štvrtok pred zápasom v Adelaide proti domácej Austrálii v zápase 8. kola tretej fázy ázijskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska odignorovali minútu ticha na počesť ôsmich obetí teroristického útoku z minulého víkendu v anglickom Manchestri, medzi ktorými sa nachádzali aj dvaja austrálski občania.

Hráči Austrálie sa na pokyn hlásateľa pochytali za ramená v stredovom kruhu, zatiaľ čo ich protihráči sa pripravovali na spomenuté stretnutie.

Austrálska futbalová federácia (FFA) po zápase uviedla, že ich súper vedel o danom geste, ale odmietol sa na ňom zúčastniť. Funkcionári hosťujúceho tímu však upozornili vedenie FFA, že táto tradícia nie je v súlade s ich kultúrou, hráči sa len presunú na svoju stranu ihriska a budú rešpektovať zvyklosti.

FIFA voči reprezentácii Saudskej Arábie žiadne disciplinárne opatrenie nevyvodí. „Nie je žiaden dôvod na disciplinárne konanie,“ uviedla FIFA, zatiaľ čo saudskoarabská strana sa za správanie svojho tímu ospravedlnila.

„Hráči nemali v úmysle zneuctiť pamiatku obetí alebo inak rozrušiť postihnuté rodiny, priateľov či iné osoby postihnuté krutosťou útočníkov. Futbalová federácia Saudskej Arábie odsudzuje všetky činy terorizmu a extrémizmu a vyjadruje hlbokú ľútosť rodinám všetkých obetí,“ uvádza sa v reakcii predmetnej federácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom