San Antonio zdolalo lídra, Dráma v Clevelande pre Portland

Spurs grizzlies
Tony Parker zo San Antonia Spurs (v strede) je zblokovaný hráčmi Memphisu Grizzlies Zachom Randolphom (vpravo) a Jerrydom Baylessom Foto: SITA/AP

NEW YORK 2. decembra (WEBNOVINY) – Za štvrť milióna dolárov si basketbalové San Antonio „kúpilo“ 67 bodov od svojich troch opôr a s nimi aj víťazstvo nad lídrom Západnej konferencie.

V sobotňajšom súboji zdolali Spurs doma Memphis 99:95 po predĺžení.

Pokutu 250-tisíc dolárov, ktorú klubu vymeral komisár NBA za rozhodnutie trénera Gregga Popovicha šetriť najlepších hráčov tímu v štvrtkovom zápase v Miami, splatil Tony Parker 30, Tim Duncan 27 (k nim 15 doskokov) a Manu Ginóbili 10 bodmi.

Rozhodne som mal pocit, že to robím pre Popa. Chcel som byť maximálne agresívny a vyhrať tento zápas,“ priznal francúzsky rozohrávač Parker. Grizzlies nestačil na udržanie vedenia v zápase s motivovaným a oddýchnutým súperom ani 14-bodový náskok v záverečnej štvrtine, napriek prehre sú stále na čele konferencie.

Na dvojicu z Juhozápadnej divízie dotierajú „durantovci“ z Oklahoma City, ktorí nezaváhali v New Orleans a pripísali si piate víťazstvo za sebou – 100:79. Najväčšie hviezdy tímu si svoje odpracovali v úvodných troch štvrtinách a v štvrtej už sledovali dianie z lavičky náhradníkov.

Ako vidíte, valcujeme. Hráme ako jeden tím, nie sme skúpi na prihrávky, dobre bránime, navzájom si veríme na oboch stranách ihriska,“ potvrdil hernú pohodu v tíme striedajúci Kevin Martin.

Cleveland portland

O priečky na čele konferencie sa hralo aj na východe, vedúce Miami privítalo na svojej palubovke druhý Brooklyn.

Obrana Nets bez zraneného Brooka Lopeza dovolila domácim strieľať s 51-percentnou úspešnosťou, s 34 bodmi exceloval Dwyane Wade a to sa nemohlo skončiť inak ako víťazstvom Heat – 102:89.

Uvedomoval som si, že je to pre nás dôležitý zápas, nastúpili sme proti tímu, ktorému sa veľmi darí. Potreboval som sa ubezpečiť, že som pripravený na podobné výzvy, preto som išiel od začiatku naplno,“ vysvetlil svoje sezónne maximum skórujúci rozohrávač Heat.

V dvoch sobotňajších stretnutiach rozhodli o víťazoch trojky v záverečných momentoch. Brandon Jennings z Milwaukee 24 sekúnd pred posledným klaksónom stanovil výsledok proti Bostonu na 91:88 a Nicolas Batum sa stal hrdinom Portlandu v Clevelande, keď 0,2 sekundy pred koncom druhého predĺženia v tiesni doslova odhodil loptu do koša z rohu ihriska na 118:117.

Veľkú drámu priniesol zápas medzi Clevelandom a Portlandom, ktorý sa rozhodol až po dvojnásobnom predĺžení.

Problém so súperom nemali hráči Los Angeles Clippers, ktorý zdolali Sacramento rozdielom 35 bodov.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Cleveland – Portland 117:118 po dvojnásobnom predĺžení (28:21, 20:26, 26:23, 17:21 – 12:12, 14:15)

Houston – Utah 124:116 (28:28, 30:21, 27:37, 39:30)

Chicago – Philadelphia 93:88 (22:19, 19:22, 26:23, 26:24)

New Orleans – Oklahoma City 79:100 (21:30, 23:24, 13:30, 22:16)

Milwaukee – Boston 91:88 (11:27, 36:21, 22:21, 22:19)

San Antonio – Memphis 99:95 po predĺžení (21:22, 24:24, 15:27, 27:14 – 12:8)

Dallas – Detroit 92:77 (24:27, 18:21, 25:11, 25:18)

Golden State – Indiana 103:92 (20:20, 31:24, 31:28, 21:20)

Los Angeles Clippers – Sacramento 116:81 (28:17, 30:17, 29:24, 29:23)