Rybárikovú čaká v New Havene súboj s jednotkou turnaja

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková Foto: SITA/AP

NEW HAVEN 18. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v americkom New Havene, keď si v pondelkovom stretnutí 1. kola poradila s rovnako nenasadenou španielskou súperkou Sílviou Solerovou-Espinosovou za 87 minút 6:4, 6:3.

Slovenka zvýšila vo vzájomnej bilancii na 2:0, prvýkrát zdolala Španielku na tohtoročnom podujatí v poľských Katoviciach.

V prvom sete si spočiatku obe hráčky strážili podanie, zlom nastal za stavu 3:3, keď Rybáriková prelomila súperke servis a napokon získala set v pomere 6:4. V druhom dejstve Solerová-Espinosová hneď v jeho úvode prišla o podanie, to isté sa stalo Rybárikovej za stavu 2:1. Španielka potom ešte dvakrát prišla o servis a napokon sa rozlúčila s turnajom.

Rybáriková si v 2. kole zmeria sily s nasadenou jednotkou Simonou Halepovou z Rumunska. Slovenka už má istotu 55 bodov do singlového rebríčka a finančnej prémie vo výške 9700 USD.

Dvojhra – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) – Sílvia Solerová-Espinosová (Šp.) 6:4, 6:3 za 87 minút