Rybáriková nestačila ani na Peerovú a ide domov

Magdalena_rybarikova

BALI 5. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa lúči s Turnajom majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali (4. – 8. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) už po dvoch vystúpeniach v základnej A-skupine. Po prehre s najvyššie nasadenou Francúzkou Marion Bartoliovou /4:6, 4:6/ nestačila 21-ročná Slovenka (11.) ani na Izraelčanku Šahar Peerovú (7.) a v úvodnom stretnutí štvrtkového programu jej podľahla za 88 minút 1:6, 6:7 (4). Rybáriková tak s určitosťou obsadí v trojčlennej A-skupine posledné 3. miesto a novoutvorený turnaj pre najvyššie postavené víťazky v rámci podujatí WTA Tour so štatútom International Series 2009 sa pre ňu skončil. Zverenkyňa Mojmíra Mihala Rybáriková, 46. v aktuálnom svetovom renkingu, si z Bali odnáša 70 bodov do hodnotenia za dva absolvované zápasy v základnej skupine a tiež šek na 15 000 USD za účasť.

Bol to prvý vzájomný súboj 22-ročnej Izraelčanky a o rok mladšej Slovenky. Peerová (31. v rebríčku WTA) je jednou zo štyroch účastníčok „výberového“ turnaja na Bali, ktoré triumfovali v tomto roku na dvoch turnajoch – septembrových podujatiach v čínskom Kuangžu a uzbeckom Taškente. Rybáriková svoju prvú radosť s trofejou prežila v júni na tráve v Birminghame. Záver sezóny slovenskej fedcupovej reprezentantke príliš nevyšiel, keď po solídnej štvrťfinálovej účasti v Tokiu zaznamenala na hlavnom ženskom okruhu päť prehier v rade.

Prvý set bol podľa skóre vyrovnaný len v úvode. Od stavu 1:1 sa Izraelčanka odpútala dvoma brejkmi na 3:1 a 5:1 a v siedmom geme premenila vlastné podanie na zisk setu, hoci Slovenka mala dva brejkbaly. V druhom sete izraelská hráčka po piatich gemoch viedla už 4:1 a zdalo sa, že neohrozene kráča k víťazstvu. Potom však piešťanská rodáčka Rybáriková získala čistou hrou súperkin servis na 2:4 a povzbudená týmto vývojom otočila na 5:4. Napokon musel o osude druhého setu rozhodnúť tajbrejk. Slovenka v ňom viedla 2:1 s minibrejkom, ale potom už len prehrávala. Za stavu 6:3 mala jej súperka tri mečbaly, premenila druhý v poradí.