Ružička sa blysol, postup v KHL si vybojovali Omsk a Traktor

Avangard Omsk
Radosť hráčov Avangardu Omsk po góle v sieti Traktora Čeľabinsk. Foto: hawk.ru

MOSKVA 19. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Štefan Ružička v službách Avangardu Omsk strelil gól a pridal dve asistencie v stredajšom víťaznom domácom stretnutí štvrťfinále Pohára nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy proti Jugre Chanty-Mansijsk (5:1). Výhra pre domáci Omsk znamenala triumf 3:1 v sérii hranej na tri víťazné duely a postup do semifinále Pohára nádeje KHL.

Do rovnakej fázy prenikol aj Traktor Čeľabinsk, ktorý najprv víťazstvom 1:0 po predĺžení vyrovnal stav série s Nižnekamskom na 2:2 a v rozhodujúcich samostatných nájazdoch uspel 2:1.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL (na 3 víťazstvá):

Traktor Čeľabinsk – Neftechimik Nižnekamsk 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0), samostatné nájazdy 2:1, konečný výsledok série 3:2

Gól: 79. Kondratiev

Avangard Omsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) – konečný výsledok série 3:1

Góly: 3. S. Kosticyn (Š. RUŽIČKA), 25. Perežogin, 36. Š. RUŽIČKA, 41. S. Kosticyn (Š. RUŽIČKA), 47. S. Kosticyn – 46. Plotnikov