Rusi pálili raketami S-300 a mínometmi. Odrážame útoky, majú veľké straty, uviedol Ždanov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine
Ukrajinský vojak v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 21. novembra 8:33

Ruské ozbrojené sily raketami S-300, delostrelectvom a mínometmi zaútočili na niekoľko miest v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Terčom útokov sa stali napríklad mestá Bachmut, Avdijivka, Kramatorsk, Svjatohirsk a Kurachove.

Zranené aj dieťa

Zničili alebo poškodili 21 civilných objektov, vrátane obytných budov, fariem a rekreačného strediska. Uviedla to na komunikačnej platforme ukrajinská polícia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ruská armáda mínometmi bombardovala mesto Vuhledar, pričom zranili dieťa narodené v roku 2007,“ napísala polícia. Informuje o tom portál news.sky.com. Ukrajinská polícia zároveň upozornila Ukrajincov, aby dodržiavali zákazy vychádzania a necestovali sami. „Buďte opatrní, v obsadených obciach okupanti rabujú a berú si automobily,“ dodala polícia.

Stovky ruských úderov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom príhovore uviedol, že ruské sily útočia na ukrajinské pozície delostrelectvom a len na východe krajiny v nedeľu podnikli takmer 400 úderov.

„Najprudšie boje, tak ako predtým, sú v Doneckej oblasti,“ uviedol Zelenskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

Kyjivský vojenský analytik Oleh Ždanov konštatoval, že podľa jeho informácií ofenzívne boje sa odohrávajú okrem iného na fronte pri mestách Bachmut a Avdijivka. „Nepriateľ sa pokúša prelomiť našu obranu, ale neúspešne,“ uviedol Ždanov. „Odrážame útoky, majú veľké straty,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať