Video: Ronnie O’Sullivan ako prvý hráč v histórii dosiahol 1000 stovkových nábehov

Ronnie O'Sullivan
Ronnie O'Sullivan. Foto: archívne, SITA/AP.

PRESTON 11. marca (WebNoviny.sk) – Angličanovi Ronniemu O’Sullivanovi sa ako prvému hráčovi v histórii snookeru poradilo zahrať 1000 stovkových nábehov.

Vo finále zdolal Robertsona

Vysnívanú métu sa mu podarilo dosiahnuť v rámci nedeľňajšieho finále na turnaji Players Championship, v ktorom zdolal Austrálčana Neila Robertsona 10:4.

Za svoj druhý triumf v aktuálnej sezóne získa O’Sullivan odmenu 125-tisíc britských libier, zdolaný finalista zinkasuje 50-tisíc GBP. Päťnásobný svetový šampión O’Sullivan sa na čelo poradia hráčov s najvyšším počtom stovkových nábehov dostal 15. januára 2015.

Obhájil vlaňajší titul

Pred štyrmi rokmi prekonal dovtedajší rekord legendy snookeru Angličana Stephena Hendryho, ktorý sa počas svojej kariéry zastavil na čísle 775. Za ním sa nachádza Škót John Higgins (745). Iba tejto trojici sa podarilo prekročiť hranicu viac ako 700 stovkových nábehov.

Štyridsaťtriročný O’Sullivan dokázal obhájiť svoj vlaňajší titul na Players Championship, pred rokom uspel nad krajanom Shaunom Murphym rovnakým skóre 10:4. Na svojom konte má po víkende O’Sullivan už 35. trofejí z bodovaných turnajov. V nedeľňajšom súboji sa dostal do vedenia 4:0 a tento náskok si dokázal bezpečne udržať až do konca stretnutia.

Snooker – turnaj Players Championship

  • Preston

Finále

Ronnie O’Sullivan (V. Brit.-5) – Neil Robertson (Aus.-3) 10:4

Semifinále

Ronnie O’Sullivan (V. Brit.-5) – Mark Allen (V. Brit.-1) 6:0
Neil Robertson (Aus.-3) – Judd Trump (V. Brit.-2) 6:4

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Neil RobertsonRonnie O'Sullivan