Roman, Hrivík ani Čerešňák si na Kaufland Cupe pre zranenia nezahrajú, do tímu povolali troch náhradníkov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kaufland Cup
Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel

Z nominácie slovenskej reprezentácie hokejistov na domáci turnaj Vianočný Kaufland Cup 2022 vypadli pre zranenia útočníci Miloš Roman s Marekom Hrivíkom aj obranca Peter Čerešňák. V kádri ich nahradili zadák Mário Grman a útočníci Matúš Sukeľ s Marošom Jedličkom.

Zverenci trénera Craiga Ramsaya odohrajú v dňoch 15. až 17. decembra dve stretnutia proti Nórom a Lotyšom na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Uctia si Andreja Sekeru

Slovenskí hokejisti sa zišli v pondelok v Bratislave, no útočník Peter Cehlárik sa k mužstvu pripojí až v stredu.

Súčasťou tréningového kempu bude aj tretí brankár Šimon Latkóczy, no 20-ročný gólman z tímu Univerzity Nebraska-Omaha (NCAA) si na turnaji nezachytá.

Slováci absolvujú od pondelka tri tréningové jednotky a vo štvrtok nastúpia proti Nórom (18.00 h). Pred sobotňajším duelom proti Lotyšom (13.00 h) sa uskutoční slávnostný ceremoniál na počesť bývalého reprezentanta Andreja Sekeru.

Chceli atraktívny tím

Vedenie reprezentácie sa na domáce podujatie snažilo vyskladať atraktívny tím, chce na tribúny prilákať slovenských fanúšikov a spoločne sa rozlúčiť s mimoriadne úspešným kalendárnym rokom 2022.

Preto sa z bronzového olympijského výberu do pôvodnej nominácie dostali obrancovia Peter Čerešňák, Martin Gernát, Martin Marinčin aj útočníci Peter Cehlárik, Marek Hrivík, Marko Daňo, Miloš Roman a Samuel Takáč.

V tíme figuruje len dvojica úplných nováčikov – brankári Samuel Hlavaj zo Slovana Bratislava a Stanislav Škorvánek z Dukly Michalovce.

Vianočný Kaufland Cup 2022

  • Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie (zdroj: SZĽH):

Brankári: Samul Hlavaj, Stanislav Škorvánek

Obrancovia: Michal Beňo, Martin Bučko, Mário Grman, Martin Gernát Andrej Golian, Michal Ivan, Patrik Koch, Martin Marinčin

Útočníci: Martin Bakoš, Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Marko Daňo, Daniil Fominych, Patrik Hrehorčák, Maroš Jedlička, Mário Lunter, Róbert Lantoši, Matúš Sukeľ, Samuel Takáč, Alex Tamáši

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek HrivíkMário GrmanMaroš JedličkaMatúš SukeľMiloš RomanPeter Čerešňák