Reštartu Fortuna ligy už nič nestojí v ceste, na zápasy dokonca môžu prísť aj fanúšikovia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Monitor zobrazujúci počet divákov - 12 135 počas 19. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava. Dunajská Streda, 16. február 2019. Foto: SITA/Martin Havran

Reštartu futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 v sobotu 13. júna už nič nebráni.

Viac o téme: Koronavírus

Slovenský premiér Igor Matovič totiž v pondelok podvečer informoval o uvoľnení ďalších opatrení zavedených v prvej polovici marca proti šíreniu ochorenia COVID-19 a od stredy 3. júna je okrem iného povolené aj organizovanie športových podujatí. Športová infraštruktúra bude po novom k dispozícii verejnosti aj vo vnútorných priestoroch.

Na zápasy môžu prísť aj fanúšikovia

Návrat futbalovej Fortuna ligy bude možný dokonca aj s fanúšikmi na tribúnach, keďže od stredy 10. júna je možné organizovať hromadné podujatia do 500 osôb a od 1. júla až do konca kalendárneho roka by to malo byť 1000 osôb na jednom podujatí.

Potrebné bude dodržiavanie prísnych hygienických opatrení.

Kluby neodohrajú celú nadstavbu

Kluby FL sa dohodli, že zo sezóny 2019/2020 neodohrajú celú nadstavbu, ale len jej polovicu. Dohrá sa takisto národná pohárová súťaž.

Pondelkové uvoľnenie obmedzení poskytuje organizátorom ďalších športových podujatí priestor na konanie jednorázových či pravidelných súťaží.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor Matovič