Red Bull možno ukončí spoluprácu s Renaultom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vettel
Nemecký pretekár Sebastian Vettel v kokpite RB10 formuly 1. Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. septembra (WEBNOVINY) – Red Bull vo formule 1 čím ďalej, tým viac stráca trpezlivosť a po nedeľňajšej Veľkej cene Talianska predstavitelia rakúskeho tímu vyhlásili, že od budúcej sezóny možno nebudú odoberať pohonné jednotky od Renaultu. Napätie medzi oboma stranami sa stupňuje už od vlaňajška po nasadení hybridných motorov. Francúzsky výrobca nezvláda spoľahlivosť a navyše v porovnaní s ostatnými tímami nemajú jeho agregáty potrebný výkon.

Pred podujatím na okruhu v Monze dostali jazdci Red Bullu Daniel Ricciardo a Daniil Kvjat penalizáciu na štartovom rošte po problémoch s motormi. Ak Red Bull ukončí spoluprácu s Renaultom, po odmietnutí Mercedesu bude musieť osloviť buď Ferrari, alebo Hondu. Tím nebude schopný vybudovať vlastnú pohonnú jednotku. „Je mojou prácou komunikovať s každým,“ cituje Sky Sports šéfa Red Bullu Christiana Hornera.

Vedúci muž Ferrari Maurizio Arrivabene sa nebráni spolupráci s Red Bullom. „Je to zložité. Teoreticky, ak dáte tímu, ktorý má v talóne také eso ako Adrian Newey, slušný motor, môžu postaviť také šasi, že budú zrazu vpredu. Nemám problém s tým, že by sme sa poskytnutím nášho motoru inému tímu mali báť. To však neznamená, že zajtra ráno Red Bullu odovzdáme motor,“ povedal Arrivabene pre motorsport.com.

Red Bull už mal pod kapotou motor Ferrari v sezóne 2006 a na VC Monaka s ním dosiahol prvé pódium v F1. Rezervný tím Red Bullu Toro Rosso využíval služby Scuderie v rokoch 2007 – 2013.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel RicciardoMaurizio Arrivabene
Firmy a inštitúcie Renault