Real Madrid získal 34. majstrovský titul. Má výnimočnú príchuť, vraví tréner Zidane

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Zinedine Zidane
Tréner Zidane Zidane a hráči Realu Madrid oslavujú zisk 34. majstrovského titulu. Foto: SITA/AP.

Spanilá jazda futbalistov Realu Madrid za ziskom 34. majstrovského titulu sa úspešne uzavrela. Posledným kamienkom do víťaznej mozaiky bol štvrtkový triumf nad Villarrealom 2:1.

Hoci po dvoch góloch Karima Benzemu hostia v 83. min efektnou hlavičkou Iborru znížili, dráma sa nekonala. V rovnakom čase totiž obhajca FC Barcelona prekvapujúco doma šokujúco s Osasunou (1:2) a pred posledným kolom stratil aj teoretickú šancu ohroziť veľkého rivala.

„Je to jeden z najlepších dní v mojej profesionálnej kariére. Po tom všetkom, čím sme si prešli, to chutí dvojnásobne. Želal by som si, aby sme mohli oslavovať s fanúšikmi. Verím však, že sa doma úrimne tešia z nášho triumfu,“ uviedol tréner „bieleho baletu“ Zinedine Zidane.

Práve on má na znovuzrodení kráľovského veľkoklubu zrejme najväčší podiel. Charizmatický Francúz sa dobrovoľne porúčal z lavičky „Bieleho baletu“ v roku 2018 po tom, čo získal domáci ligový titul a najmä dovŕšil víťazný hetrik v Lige majstrov.

Potom prišla neúrodná sezóna a po necelom roku návrat niekdajšieho fenomenálneho futbalistu na lavičku jedného z najostrejšie sledovaných klubov v Európe.

Obeta každého hráča

Vlani to ešte na suverénny FC Barcelona nestačilo (Real skončil v tabuľke až tretí aj za mestským rivalom Atléticom), ale v tejto sezóne výrazne poznačenej koronavírusom, išli Los Blancos od víťazstvu k víťazstvu. Doslovne to platí o záverečných desiatich zápasoch po reštarte La Ligy po koronavírusovej prestávke.

„Prvý titul v La Lige bol krásny, ale tento má výnimočnú príchuť. Získali sme ho v sezóne, v ktorej sme boli dva mesiace zatvorení doma a čakali, čo sa bude diať. Potom sme a vrátili a v zmenených podmienkach získali titulu. A to bolo najťažšie. Je za tým obeta každého hráča, všetko sa to však vyplatilo,“ skonštatoval 48-ročný Zidane.

„Bola to zvláštna sezóna. Po skončení núteného domáceho väzenia sme vedeli, že musíme vyhrať každý svoj zápas a čakať na zaváhanie Barcelony. Nemali sme nárok na chyby. Podarilo sa to a sme nevýslovne šťastní,“ vyhlásil Sergio Ramos, ktorý získal piaty domáci titul počas pôsobenia v Madride.

Lídrom kabíny kapitán Ramos

Po záverečnom hvizde súboja s Villareallom sa tréner Zidane ocitol nad hlavami hráčov. Biele konfety vypustili na Štadióne Alfreda Di Stéfana vo chvíli, keď Ramos v inak komornej atmosfére preberal víťaznú trofej. Skutočnej oslave chýbala pravá divácka kulisa, ale hráči sa tešili aj za svojich fanúšikov.

Majster sveta z roku 1998 Zidane vyhlásil, že aj v ťažkých časoch sa snažil o dobré vzťahy s hráčmi a budovanie tímového ducha.

Za jednoznačného lídra kabíny označil skúseného obrancu a zároveň kapitána Segia Ramosa. „Sú to všetko výnimoční profesionáli a ja mám pred nimi rešpekt. Najdôležitejšie sú však vzťahy a na ich vrchole je náš vodca Sergio Ramos. Máme aj ďalších kapitánov Marcela, Varana a Benzemu, ale skutočný líder je Sergio. To vám povie každý ´madridista´,“ pokračoval Zidane.

Na otázku, prečo napriek chvíli na ktorú všetci v Madride čakali tri roky, zachováva svoj rezervovaný postoj, Zidane vyhlásil. „Som taký, aký som. Nie som príliš výrečný a nedávam najavo veľa emócií. Šťastie nie je o množstve hluku, ale o vnútornom prežívaní. Vo vnútri som práve najšťastnejší človek na svete.“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Sergio RamosZinedine Zidane
Firmy a inštitúcie Real Madrid