Real Madrid a Atlético dostali rovnaký trest ako Barcelona

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FC Barcelona
Foto: SITA/AP

ZÜRICH 14. januára (WebNoviny.sk) – Madridské futbalové kluby Real a Atlético majú v dvoch najbližších prestupových obdobiach zakázané registrovať nových hráčov. Rovnaký trest, aký si s koncom uplynulého kalendárneho roka odpykal iný španielsky gigant FC Barcelona, uložila disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za porušenie predpisov pri medzinárodných prestupoch a prvej registrácii neplnoletých hráčov.

„Oba kluby si odslúžia prestupový trest, ktorý im znemožňuje registráciu akéhokoľvek futbalistu na národnej aj medzinárodnej úrovni v najbližších dvoch úplných a za sebou idúcich obdobiach za porušenie článkov 5, 9, 19 a 19b, ako aj dodatkov 2 a 3 Nariadenia o štatúte a prestupe hráčov. Zákaz nemá vplyv na súčasné prestupové obdobie, nakoľko sa začalo už pred týmto rozhodnutím. Vzťahuje sa na každý klub ako celok – s výnimkou ženských a futsalových tímov a družstiev plážového futbalu. Netýka sa ani odchodu hráčov,“ uvádza sa na oficiálnej stránke FIFA.

Atlético musí navyše zaplatiť 900-tisíc švajčiarskych frankov, Real dostal pokutu 360-tisíc CHF. Atlético sa podľa FIFA previnilo v rokoch 2007 a 2014, Real v rokoch 2005 a 2014. Priestupky zachytil systém FIFA Transfer Matching System, následne ich riešila disciplinárna komisia FIFA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Atlético MadridFC BarcelonaReal Madrid