Prológ Okolo Romandie vyhral Izaguirre, Velitsovci vzadu

Jon Izaguirre
Španielsky cyklista Jon Izaguirre. Foto: archívne, SITA/AP

LA CHAUX-DE-FONDS 26. apríla (WebNoviny.sk) – Španiel Jon Izaguirre (27) z tímu Movistar sa stal víťazom zmoknutého prológu cyklistických pretekov Okolo Romandie, ktoré sú súčasťou prestížneho seriálu UCI WorldTour.

Víťaz dosiahol na necelých 4 km v okolí švajčiarskeho mesta La Chaux de Fonds výsledný čas 5:33 min. Druhý skončil s odstupom 6 sekúnd holandský časovkár Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) a tretia priečka v cieli patrila poľskému exmajstrovi sveta Michalovi Kwiatkowskému (Team Sky) s mankom 7 sekúnd.

Zaujímavé je, že víťazov starší brat Gorka Izaguirre v 159-člennej konkurencii v chlade a daždi taktiež patril k najlepším a obsadil 5. miesto s odstupom 9 sekúnd za o 2 roky mladším Jonom. Brit Chris Froome (Team Sky), pre ktorého sú preteky prípravou pred obhajobou titulu na Tour de France, skončil na 62. mieste s mankom 27 sekúnd.

Slovenskí bratia Velitsovci sa umiestnili až v druhej stovke konečného poradia. Petrovi Velitsovi z tému BMC Racing patrila v cieli 125. priečka (+44 s) a Martin Velits z Etixx – QuickStep bol klasifikovaný ako 146. (+53).

V stredu je na programe druhá etapa z La Chaux de Fonds do Moudonu (166,9 km). Má rovinový charakter a v závere sa očakáva útok najlepších šprintérov na etapové víťazstvo. Preteky Okolo Romandie majú okrem prológu ešte 5 etáp a vyvrcholia v nedeľu 1. mája v Ženeve.

Okolo Romandie – prológ – výsledky:

La Chaux de Fonds – La Chaux de Fonds, 3,95 km: 1. Jon Izaguirre (Šp.) 5:33 min, 2. Tom Dumoulin (Hol.) Team Giant-Alpecin +6, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Team Sky +7, 4. Geraint Thomas (V. Brit.) Team Sky, 5. Gorka Izaguirre (Šp.) Movistar +9, 6. Moreno Moser (Tal.) Cannondale Pro Cycling +9,…125. Peter Velits, BMC Racing +44, 146. Martin Velits (obaja SR) Etixx – QuickStep +53.

Viac k osobe Chris FroomeGeraint ThomasMartin VelitsMichal KwiatkowskiPeter VelitsTom Dumoulin