Prihláste svoj projekt a získajte grant na úpravu verejného priestoru vo vašom meste alebo obci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dscn1693.jpg
Foto: PSS

Máte dobrý nápad, ako zlepšiť či skrášliť vaše okolie, časť obce, sídlisko, vnútroblok alebo jednoducho miesto, kde sa stretávate v rámci svojej komunity? Dokáže váš nápad prispieť k riešeniu klimatickej krízy? Prihláste svoj projekt a získajte grant na úpravu verejného priestoru vo vašom meste alebo obci.

Ľudia častokrát vedia, čo v ich okolí chýba, alebo ako premeniť svoje sídlisko na bezpečné a komfortné miesto plné života. Veľa dobrých projektov však stroskotá na chýbajúcich financiách. Vďaka grantovému fondu PSS môžete získať na financovanie vášho nápadu až 7 500 eur. „V PSS vieme, že na to, aby mali ľudia dobrý pocit zo svojho domova, nestačí mať iba pekne zrekonštruovaný byt či dom. Bývanie sa totiž nekončí za zatvorenými dverami. Rovnako dôležitý je priestor v okolí, kde si môžu ľudia oddýchnuť, tráviť spoločný čas či vytvárať funkčné susedské vzťahy. Aj preto sme sa v spolupráci s Úniou miest Slovenska a našimi ďalšími partnermi rozhodli mestám a obciam, občianskym združeniam, ale aj aktívnym jednotlivcom, ponúknuť možnosť financovania ich nápadov, ktoré zanedbaným verejným priestorom na našich sídliskách vdýchnu život,“ hovorí vedúci samostatného odboru komunikácie Prvej stavebnej sporiteľne Jozef Plško.

Ak chcete zlepšiť vaše okolie, viete, čo na vašom sídlisku chýba, neváhajte. Či už ide o chýbajúcu lavičku pre seniorov alebo komplexný projekt, ktorý zníži riziko klimatickej krízy. Grantový program aj v novom ročníku prispeje ku krajším, bezpečnejším a zelenším domovom v ďalších mestách a obciach po celom Slovensku. „Podporovať dobré nápady a iniciatívy tam, kde žijeme, má vždy zmysel, ľudia ich chcú, potrebujú a vnímajú. Všetci túžime po tom, aby sme bývali a žili v bezpečnom, komfortnom a estetickom prostredí. Teší nás táto dlhodobá spolupráca a máme radosť z každej pozitívnej zmeny,“ hovorí výkonná viceprezidentka Únie miest Slovenska Jana Červenáková.

Grantový program Podpora revitalizácie verejných priestranstiev a vnútroblokov v obytných zónach miest a obcí Slovenska vyhlásila Prvá stavebná sporiteľňa už v septembri 2015. Prvý projekt bol zrealizovaný o rok neskôr. Členmi poradného zboru, ktorý rozhoduje o rozdelení grantov, sú zástupcovia univerzít, Únie miest Slovenska a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Vďaka finančnej podpore PSS boli doteraz zrealizované desiatky projektov, ktoré pomohli zlepšiť a skrášliť mestá a obce po celom Slovensku.

Termín podávania žiadostí je do 31. januára 2023. Viac o kritériách, podľa ktorých sa budú projekty posudzovať, si môžete prečítať na stránke www.pss.sk

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Prvá stavebná sporiteľňaPSS Prvá stavebná sporiteľňa