Priame ohrozenie Európy kolapsom spoločnosti Evergrande je minimálne, upokojuje šéfka ECB

Christine Lagardeová
Šéfka Európskej centrálnej banky upokojuje verejnosť, že prípadný krach spoločnosti Evergrande bude mať na eurozónu len obmedzený dopad. Foto: archívne, SITA/AP

Priame ohrozenie Európy problémami zadlženého čínskeho developerského gigantu Evergrande je podľa šéfky Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardovej len „obmedzené“. Vyjadrila sa tak v čase, keď na globálnych akciových trhoch vládne vysoké znepokojenie pre veľkú zadlženosť čínskeho developera. Informuje o tom portál cnbc.com.

Lagardová pre televíznu stanicu CNBC vo štvrtok uviedla, že ECB situáciu spoločnosti Evergrande monitoruje. „Skúmame to a mala som dnes poradu, pretože si myslím, že všetky finančné trhy sú poprepájané,“ vyjadrila sa šéfka ECB. „Ale v Európe, a osobitne v eurozóne, bude priame ohrozenie obmedzené,“ poznamenala.

Hodnota akcií developera Evergrande v Hongkongu v piatok klesla o približne sedem percent. Denník The Wall Street Journal vo štvrtok napísal, že čínske úrady miestnym predstaviteľom povedali, aby sa pripravili na potenciálny kolaps firmy Evergrande.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christine Lagardeová
Firmy a inštitúcie ECB Európska centrálna bankaEvergrande