Pri nehode autobusu v Nepále zahynulo vyše 30 ľudí

Autobus
Foto: SITA/AP

Káthmandu 15. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej 33 ľudí zahynulo a ďalších 28 utrpelo dnes zranenia pri nehode preplneného autobusu v strednej časti Nepálu. S odvolaním sa na tamojšie médiá o tom informovala agentúra AP.

Zranených podľa predstaviteľa nepálskeho ministerstva vnútra previezli helikoptérou do metropole Káthmandu, kde ich ošetrujú v dvoch nemocniciach. Pri vyslobodzovaní preživších pomáhala záchranárom polícia aj armáda.

Preplnený autobus údajne zišiel z horskej cesty a rútil sa 150 metrov po strmom svahu. K nešťastiu došlo neďaleko dediny Deurali ležiacej asi 80 kilometrov východne od hlavného mesta.

Príčinu nešťastia polícia doposiaľ neurčila. Zmienená horská cesta je dostatočne široká pre dve vozidlá, avšak sú na nej ostré zákruty a nie je ohraničená nijakým zábradlím, doplnila AP.

Hornatý terén, extrémne výkyvy počasia, ako aj zle udržiavané cesty a vozidlá chabej kvality vytvárajú dovedna v Nepále pomerne nebezpečné podmienky na cestovanie. K väčšine dopravných nehôd v tejto hornatej krajine dochádza medzi júnom a septembrom, a síce počas obdobia monzúnových dažďov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom