Prezidentka Čaputová vyzvala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách

Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Prezidentka Zuzana Čaputová požiadala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách. Urobila tak prostredníctvom statusu na svojom oficiálnom facebookovom profile. Februárové voľby označila ako veľkú príležitosť rozhodnúť o budúcnosti Slovenska.

K odovzdaniu hlasu vyzvala ľudí žijúcich na Slovensku aj v zahraničí. „U niektorých z vás to bude možno jednoduché rozhodnutie, u niektorých to chce možno prekonať aj pocit frustrácie alebo rôzne dilemy. Zostaňte srdcom doma aj počas volieb a urobte tých pár nevyhnutných krokov k tomu, aby aj váš hlas mohol prispieť k tomu, ako bude vyzerať Slovensko po voľbách,“ napísala v statuse prezidentka.

Parlamentné voľby sú naplánované na sobotu, 29. februára. Občania môžu podať žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia ešte 2 dni prostredníctvom stránky www.volby.srdcomdoma.sk. Na stránke si občania môžu vytvoriť žiadosť na zaslanie hlasovacích lístkov poštou a následne túto žiadosť odoslať na uvedenú e-mailovú adresu. Hlasovacie lístky im budú zaslané poštou do zahraničia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová