Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér

Snimka obrazovky 2022 06 30 123727.jpg
Prezidentka SR a kanadský premiér Justin Trudeau na summite Severoatlantickej aliancie (NATO), 2022. Foto: www.facebook.com

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v priebehu summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride zagratulovala francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi k druhému mandátu, víťazstvu jeho strany v parlamentných voľbách a pozvala ho na Slovensko.

Napísala to na sociálnej sieti s tým, že takisto sa na summite stretla aj s iným predstaviteľmi štátov. S holandským premiérom Markom Ruttem a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom napríklad hovorili o posilnení obrannej spolupráce, vrátane dlhodobej prítomnosti systémov protivzdušnej obrany Patriot na Slovensku.

Prvýkrát som sa stretla so švédskou premiérkou, ktorej krajina dostala na summite náš súhlas na vstup do Aliancie. A s britským premiérom Borisom Johnsonom a kanadským premiérom Justinom Trudeauom sme sa rozprávali o situácii v našich krajinách, na Ukrajine a o ďalšej bilaterálnej spolupráci,“ uviedla Čaputová.

Dodala, že premiér Trudeau jej v rámci rozhovoru oznámil, že Kanada v blízkej dobe na Slovensku otvorí plnohodnotné veľvyslanectvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris JohnsonEmmanuel MacronJustin TrudeauMark RutteOlaf ScholzZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy