Prezidentka Čaputová ocenila významné osobnosti Slovenska, medzi 25 ocenenými je i Tóth a Hossa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenania
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas slávnostnej ceremónie udeľovania štátnych vyznamenaní prezidentkou SR. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas slávnostného večera odovzdala vyznamenania 25 osobnostiam z politického, vedeckého, kultúrneho a spoločenského života.

Medailu prezidenta si odniesla Berkyová

Zita Ádámová získala za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti školstva a národnostného školstva Rad Ľudovíta Štúra II. triedy. Maria Bartuszová dostala za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí in memoriam Rad Ľudovíta Štúra I. triedy.

Kvetoslava Berkyová bola vyznamenaná Medailou prezidenta SR za významné zásluhy o rozvoj SR v sociálnej oblasti, najmä v oblasti práce s marginalizovanými komunitami.

Irena Brežná získala za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj SR Pribinov kríž II. triedy a Vojtech Čelko obdržal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti vedy, ako aj za šírenie dobrého mena SR v zahraničí.

Ocenený bol aj Marián Hossa

Viliam Dobiáš získal za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v sociálnej oblasti, najmä v oblasti zdravotníctva Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. Alžbeta Gwerková-Gollnerová dostala in memoriam Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za ľudské práva a slobody a ich ochranu.

Za mimoriadny rozvoj SR v oblasti kultúry získala Milota Havránková Pribinov kríž I. triedy. Marián Hossa obdržal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti športu a Jozef Kabaň obdržal rovnaké ocenenie za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí najmä v oblasti dizajnu.

Kríž M. R. Štefánika dostala Kosturíková

Sergeja Kopčáka prezidentka ocenila za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí Radom Ľudovíta Štúra II. triedy. Štefan Kopecký získal Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za rozvoj ľudských práv a slobôd a ich ochranu. Margita Kosturíková dostala in memoriam Kríž Milana Rastislava Štefánika I. triedy za zásluhy o záchranu ľudského života s nasadením vlastného života.

Milan Lapin obdržal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti vedy a Mária Mačošková získala za významné zásluhy o rozvoj SR v oblasti kultúry Medailu prezidenta Slovenskej republiky.

Prezidentka ocenila aj Mateja Tótha

Rad Ľudovíta Štúra I. triedy získal za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v sociálnej oblasti a v oblasti zdravotníctva Jozef Mašura. Michal Mego získal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti vedy, najmä v oblasti onkológie. Rovnaké ocenenie obdržal za mimoriadny rozvoj SR v oblasti kultúry aj Peter Mikulík.

Zuzana Mináčová obdržala Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj SR a za rozvoj Slovenska v oblasti kultúry a umenia získala Rad Ľudovíta Štúra II. triedy Jana Oľhová.

Laura Špániková obdržala Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za ľudské práva a slobody a ich ochranu. Za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti športu získal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy Matej Tóth. Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za rozvoj ľudských práv a slobôd a ich ochranu získali in memoriam Albert Púčik, Eduard Tesár a Anton Tunega.

Ocenenia mala prezidentka SR pôvodne odovzdávať 1. januára tohto roka. Nestalo sa tak pre nepriaznivú pandemickú situáciu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana OľhováMarián HossaMatej TóthViliam DobiášZuzana Čaputová