Premiér Heger prijal paralympionikov z Pekingu, ocenil ich neoblomnosť aj odvahu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
PREMIÉR: Prijal paralymionikov zo ZPH v Pekingu
Zľava v popredí: Premiér SR Eduard Heger, predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš a slovenskí paralympionici, ktorí reprezentovali Slovensko na XIII. zimných paralympijských hrách (ZPH) 2022 v Pekingu (v pozadí) počas prijatia paralympionikov predsedom vlády SR na Úrade vlády SR. Bratislava, 21. marec 2022. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vyzdvihol drinu, neoblomnosť a odvahu slovenských športovcov, ktorí reprezentovali Slovensko na zimných paralympijských hrách v Pekingu.

Tri zlaté medaily

Na pondelňajšom stretnutí so športovcami sa im poďakoval za reprezentáciu Slovenska a za cenné kovy, ktoré priniesli. Mrzí ho však, že vojna na Ukrajine zatienila víťazstvá a výsledky slovenských paralympionikov.

Slovenskí paralympionici dokázali už štvrté zimné hry za sebou vybojovať aspoň tri zlaté medaily. Okrem nich získali aj tri bronzové medaily.

Slovensko má limity

V hodnotení úspešnosti krajín obsadili na základe získaných medailí desiate miesto. Teším sa na spoluprácu, keď sa trochu upokoja tieto časy, aby sme vám tie podmienky zlepšili a mohlo medzi vás pribudnúť viacej športovcov, ktorí si budú chcieť pomerať sily s tými najlepšími a prinesú ďalšie vzácne kovy,“ povedal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Paralympionici podľa neho dopĺňajú mozaiku rozvoja športu, a to v zmysle, že každý človek by mal mať prístup k športu. Vníma ich tiež ako svetlo, ktoré ukazuje bezbariérovosť spoločnosti.

Uznal, že v tejto oblasti má Slovensko limity. Z tohto dôvodu chce so športovcami úzko spolupracovať, aby tieto oblasti posunuli dopredu. Verí, že spoločne dokážu, aby mali športovci viac zdrojov, aby sa mohli rozvíjať a ďalší ľudia dostali príležitosť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard Heger