Premiér Fico označil povinné kvóty za politicky mŕtve

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Slovenský premiér Robert Fico počas tlačovej konferencie v rámci neformálneho zasadnutia 27 hláv štátov a predsedov vlád krajín EÚ. Bratislava, 16. september 2016. Foto: SITA/Marko Erd

PRAHA/BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Premiér SR Robert Fico v nedeľu vyjadril v Českej televízii presvedčenie, že európska pobrežná stráž začne fungovať do konca roka.

V programe Otázky Václava Moravce (OVM) povedal, že legislatívne tomu už nič nebráni a Slovensko ako predsednícka krajina Európskej únie urobí všetko pre jej urýchlené uvedenie do činnosti. „Legislatívne boli všetky kroky urobené pre to, aby do konca roka európska pohraničná stráž začala fungovať. Budeme pre to ako predsednícka krajina robiť všetko,“ citovala ČT24 Fica v OVM.

Ďalší európsky nástroj – povinné kvóty pre prerozdelenie migrantov do členských krajín EÚ označil za politicky mŕtve. „Ja ako slovenský premiér hovorím, že žiadne kvóty na Slovensku nebudú. Podporujem myšlienku, že musíme naštartovať európsku pobrežnú stráž a sme rozhodnutí tam dať peniaze i policajtov. Toto je naša solidarita pri riešení krízy,“ dodal.

Bratislavský neoficiálny summit podľa Fica svoju úlohu splnil. „Tiež by som chcel v tých záveroch podstatne viac, ale tento summit svoju úlohu splniť. Mali sme sa zhodnúť na jednote, na tom, že sa musíme venovať iným témam, hovoriť iným jazykom ako doteraz,“ citovala ČT24 Fica.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico