Požiar v nemocnici pre pacientov s COVID-19 v Tetove neprežilo najmenej 14 ľudí, Čaputová zaslala sústrasný telegram (video+foto)

Požiar, nemocnica, Tetovo, COVID 19
Požiar v nemocnici pre pacientov s COVID-19. Tetovo, 8. september 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 9. septembra, 13:17

Najmenej 14 ľudí zomrelo pri požiari nemocnice pre pacientov s ochorením COVID-19 v Severnom Macedónsku. Nešťastie sa stalo v meste Tetovo. Počet potvrdila prokuratúra v hlavnom meste Skopje s tým, že medzi obeťami nie sú zamestnanci nemocnice. Prokurátori nariadili forenzným expertom, aby identifikovali ostatky. Niekoľko ľudí utrpelo aj zranenia, ale presný počet nie je známy.

Viac o téme: Koronavírus

Minister zdravotníctva Venko Filipče uviedol, že niekoľkých pacientov urýchlene previezli do nemocnice v hlavnom meste Skopje, a varoval, že počet obetí môže ešte vzrásť. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Telegram od prezidentky

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala sústrastný telegram prezidentovi Severomacedónskej republiky Stevovi Pendarovskému v súvislosti s požiarom nemocnice v Tetove.

Ako informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, prezidentka vyjadrila v mene občanov Slovenskej republiky úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí, zraneným zapriala skoré uzdravenie.

Príčina požiaru nie je známa

Požiar vypukol v stredu okolo 21:00 miestneho času. Podľa premiéra Zorana Zaeva ho spôsobil výbuch a už sa ním zaoberá vyšetrovanie. Príčina nie je známa, ale špekuluje sa o spojitosti so zásobami kyslíka. Vyšetrujú ju piati prokurátori z Tetova a Skopje.

Predstavitelia z ministerstva zdravotníctva uviedli, že telá obetí previezli do nemocníc v Skopje, ktoré sa od Tetova nachádza zhruba 45 kilometrov na východ. Pre požiar vo štvrtok aj mimoriadne zasadne vláda.

Nemocnica pre infikovaných pacientov

Dočasnú nemocnicu v Tetove postavili vlani pre vážne chorých pacientov s COVID-19. Nie je jasné, koľko pacientov sa tam liečilo v čase incidentu.

Zhruba dvojmiliónové Severné Macedónsko podľa dát Johns Hopkins University od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 180-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 6 153 súvisiacich úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin StrižinecStevo PendarovskiZuzana Čaputová