Portugalské nemocnice sú pod veľkým tlakom, pomôcť sa im rozhodli nemeckí lekári

Virus Outbreak Portugal
Bude to 100 dní od lockdownu, kedy sa celé Slovensko končene dostane z čiernej do tmavo červenej-bordovej farby v rámci COVID automatu, myslí si matematik Ivan Bošňák. Foto: SITA/AP

Nemecký vojenský zdravotnícky tím vycestoval do Portugalska, kde pomôže tamojším kolegom s nárastom prípadov nákazy novým koronavírusom. Tím 26 lekárov a zdravotných sestier odletel v stredu z Wunstorfu v severnom Nemecku. Pomôcť by mali civilnej nemocnici v Lisabone, povedal šéf vojenskej zdravotnej služby Ulrich Baumgärtner.

„Je jasné, že je tam pravdepodobne potrebných podstatne viac kapacít, my však môžeme poskytnúť malú, no dúfame dôležitú, pomoc z obmedzených zdrojov, ktoré máme,“ povedal Baumgärtner novinárom pred odletom tímu. Zdravotníci podľa jeho slov so sebou vzali aj zdravotnícky materiál vrátane ventilátorov.

Viac o téme: Koronavírus

Portugalské nemocnice sa pre nárast prípadov koronavírusu ocitli pod veľkým tlakom. Malá krajina má jednu z najvyšších mier nákazy v Európe, pričom počas pandémie zaznamenala viac ako 13-tisíc súvisiacich úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom